Wózek spacerowy do 600 zł

Wózek spacerowy do 600 zł to budżetowe rozwiązanie, jednak udowadnia nam ono, że wcale nie trzeba kupować drogiego modelu, by dziecko jeździło komfortowo. Bo to właśnie o wygodę tutaj chodzi – zarówno ze strony rodzica, jak i maluszka. Spacerówka do 600 zł musi się sprawdzać w różnym terenie i dobrze współpracować z nami we wszystkich sytuacjach, kiedy będzie potrzebna.

By tak było, musimy odpowiednio wybrać. Jak to zrobić, jeśli to nasze pierwsze dziecko i nie mamy doświadczenia? W tej właśnie chwili z pomocą przychodzi nasz poradnik! Podpowiadamy w nim, jaki wózek spacerowy do 600 zł jest najlepszy. Wskazujemy też, na jakie jego cechy należy zwrócić uwagę przy zakupie.

Wózek spacerowy do 600 zł Ranking
Jaka Wózek spacerowy do 600 zł?
Ranking najlepszych >>>

Kiedy kupić wózek spacerowy do 600zł?

Jednym z podstawowych pytań, jakie zadają rodzice, jest to, kiedy przesadzić dziecko do spacerówki. Jaki jest najlepszy moment, by kupić wózek spacerowy do 600 zł? Noworodek, jak i młodszy niemowlak jeździ z reguły w gondoli, czyli wózku głębokim. Z czasem jednak może zacząć się w niej niecierpliwić. Niewiele widzi, a przecież staje się taki ciekawy świata. Próbuje siadać, ale gondola nie jest do tego przystosowana i dziecko może wypaść. Po tym właśnie poznamy, że czas na dobry wózek spacerowy do 600 zł.

Wózek spacerowy do 600 zł
Wózek spacerowy do 600 zł / Gdzie kupić? Opinie i ranking najlepszych

Kiedy dokładnie następuje ten moment? U większości dzieci jest to okres po szóstym miesiącu życia. Maluchy są jednak różne, dlatego trudno podać uniwersalną wartość. Jeden bobas może być cierpliwy do dziesiątego miesiąca życia i nie siadać samodzielnie, drugi natomiast może źle znosić podróżowanie gondolą już około 5 miesiąca życia. Jako rodzice, na pewno to wyczujecie. Pamiętajmy jednak, że nawet dobry wózek spacerowy do 600 zł nie oferuje takiej ochrony przed zimnem i wiatrem jak gondola, dlatego czasem warto ze zmianą poczekać do wiosny.

Zobacz też: Spacerówka dla 2 latka

Jaki wózek spacerowy do 600 zł wybrać i kupić?

Pora na konkretne porady i podpowiedź, jaka spacerówka do 600 zł jest najlepsza. Pomimo stosunkowo niewielkiego budżetu, mamy całkiem spore pole do manewru. Z jednej strony, duży wybór wiele ułatwia, z drugiej jednak, nie wiemy, na co patrzeć. Dlatego trzeba do tego podejść zadaniowo. By wybrać najlepszy wózek spacerowy do 600 zł, zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Typ wózka,
  • Oparcie,
  • Koła,
  • Bezpieczeństwo.

Sprawdź także: Spacerówka do 300 zł

Typ wózka spacerowego do 600 zł

Wydawałoby się, że spacerówka do 600 zł to jednolita grupa wózków, które niewiele się od siebie różnią. Nic bardziej mylnego! Znajdziemy w tej grupie różne typy. Mamy tu na myśli takie spacerówki do 600 zł, jak:

  1. Siedzisko z wózka 3w1 – niewątpliwie najtańsza opcja. Odpinamy gondolę i przypinamy siedzisko na tym samym stelażu. Z reguły jest ono duże, regulowane, bardzo wygodne dla dziecka, ale niekoniecznie dla rodzica. Taki wózek jest duży i ciężki, zajmuje wiele miejsca w bagażniku, trudno go na przykład wnieść po schodach.
  2. Klasyczna spacerówka – posiada te same funkcje, co siedzisko z wózka 3w1, ale jest mniejsza i lżejsza, ponieważ pozostaje połączona ze stelażem na stałe. Często składa się do niewielkiej formy, na przykład walizeczki na kółkach, którą można ciągnąć za prowadnicę. To wygodne, gdy na przykład musimy wjeść po schodach – na jednej ręce trzymamy dziecko, w drugiej wózek.
  3. Spacerówka typu parasolka – to najmniejsza i najlżejsza z opisywanych opcji, jest dość tania, składana, ale ma ograniczone funkcje. Często nie posiada daszku ani regulowanego oparcia, dlatego najlepiej sprawdza się dla starszych dzieci, które już potrafią chodzić, ale niekoniecznie chcą.
Jaki wózek spacerowy do 600 zł wybrać
Jaki wózek spacerowy do 600 zł wybrać? Porównaj opinie i ranking

Oparcie w wózku spacerowym do 600 zł

Najlepszy wózek spacerowy do 600 zł, zwłaszcza dla maluszka, który jeszcze ucina sobie drzemki podczas spaceru, posiada regulowane oparcie. Jeżeli mamy dziecko, które jeszcze nie siada samodzielnie, jest to właściwie opcja obowiązkowa. Chodzi o to, by siedzisko spacerówki do 600 zł można było rozłożyć na płasko, tak, by dziecko w wózku nie siedziało, lecz leżało. Dodatkowo, oparcie i samo siedzisko muszą być odpowiednio wypełnione, wygodne, a także pokryte łatwym do wyczyszczenia materiałem.

Może Cię zainteresować: Spacerówka dla 6 miesięcznego dziecka

Koła w wózku spacerowym do 600 zł

Przed zakupem musimy się zastanowić także, czy spacerówka do 600 zł ma nam służyć w trudnym terenie, czy raczej w mieście, na równych powierzchniach. W pierwszym przypadku warto wybrać duże, pompowane lub żelowe koła, które dobrze amortyzują wstrząsy. Są znacznie cięższe, ale za to zapewniają komfort jazdy. W mieście sprawdzą się małe kółka bezobsługowe. Nie trzeba ich pompować i niewiele ważą, za to na wybojach są bez szans. Jeśli szukamy spacerówki do 600 zł do biegania, wybierzmy wózek, który posiada trzy koła, w tym jedno, przednie, z możliwością zablokowania do jazdy na wprost.

Jaki wózek spacerowy do 600 zł jest najlepszy? Bezpieczeństwo

Ostatnia, ale wcale nie najmniej istotna cecha, wyróżniająca najlepszy wózek spacerowy do 600 zł, to bezpieczeństwo. Podstawą są dobre hamulce. Muszą nie tylko niezawodnie blokować wózek, ale i znajdować się w łatwo dostępnym, intuicyjnie położonym miejscu, gdyż należy je blokować zawsze wtedy, gdy puszczamy prowadnicę wózka. Dzięki temu nie stoczy się on na jezdnię.

Zobacz też: Spacerówka do 1000 zł

To jednak nie wszystko. Najlepsza spacerówka do 600 zł musi także posiadać pasy bezpieczeństwa, najlepiej pięciopunktowe. Zapobiegają one wyślizgnięciu się małego, ruchliwego bobasa. Mogłoby to skutkować nie tylko bolesnym upadkiem, ale też przypadkowym wpadnięciem pod samochód czy innymi groźnymi sytuacjami. Dodatkowo, dobry wózek spacerowy do 600 zł powinien chronić dziecko przed warunkami atmosferycznymi. Pomaga w tym szeroki, rozsuwany daszek z filtrem UV, jak również folia przeciwdeszczowa i moskitiera. Czasem są one dołączone do zestawu, częściej jednak musimy je dokupić.

Najlepszy wózek spacerowy do 600 zł
Najlepszy wózek spacerowy do 600 zł

Gdzie kupić spacerówkę do 600 zł?

Do jakiego sklepu się udać, by wybrać najlepszy wózek spacerowy do 600 zł? Sklepy internetowe kuszą niską ceną i promocjami, jednak namawiamy, by jednak odwiedzić sprzedawcę stacjonarnego. W profesjonalnym sklepie możemy przetestować spacerówkę do 600 zł, przymierzając do niej dziecko i prowadząc ją po różnych rodzajach nawierzchni. Producenci takich wózków to na przykład Kinderkraft, Maxi-Cosi, Lionelo, Coletto, Muuvo, Moby, Caretero i inni.

Wózek spacerowy do 600 zł – opinie

Jesteśmy ciekawi, jakie są Wasze preferencje, dotyczące wózków spacerowych do 600 zł. Bez jakich funkcji nie wyobrażacie sobie takiego zakupu? Wybieracie siedziska obracane, czy przymocowane na stałe? Czekamy na opinie o spacerówkach do 600 zł w sekcji komentarzy!

Wózek spacerowy do 600 zł / Ranking najlepszych

Jeśli szukacie konkretnych rekomendacji, namawiamy, by sięgnąć po modele o najlepszych opiniach, przydatnych funkcjach i doskonałej jakości wykonania. Przedstawiamy poniżej ranking najlepszych wózków spacerowych do 600 zł, które warto sprawdzić przy okazji kolejnych zakupów.

Dodaj opinie na forum