Wózek spacerowy do 30 kg

Wózek spacerowy do 30 kg dedykowany jest tym maluszkom, które wyrosły z mniejszych spacerówek, ale wciąż potrzebują tego akcesorium. Możemy kupić go jako kolejny wózek, lub też pomyśleć o nim, gdy widzimy, że nasze dziecko znajduje się raczej w górnej części siatek centylowych, jeżeli chodzi o wagę.

W przygotowanym dla Was poradniku podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie, czym poszczególne modele różnią się od siebie i jaki wózek spacerowy do 30 kg jest najlepszy.

Jaki wózek spacerowy do 30 kg wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy wózek spacerowy do 30 kg, powinniśmy zwracać uwagę na kilka ważnych kwestii.

Należą do nich:

  1. Siedzisko,
  2. Oparcie,
  3. Daszek,
  4. Bezpieczeństwo,
  5. Koła,
  6. Waga wózka,
  7. Kosz na zakupy,
  8. Dodatkowe opcje.

Siedzisko w wózku spacerowym dla dzieci do 30 kg

Wózek spacerowy do 30 kg ma być przede wszystkim wygodny dla malucha. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na siedzisko, które musi być na tyle szerokie, by mieścił się tam malec, który rośnie szybciej od rówieśników. Sprawdźmy, czy wewnątrz nie ma żadnych wystających lub twardych elementów, które przy dłuższym użytkowaniu mogłyby wywoływać dyskomfort.

Przyjrzyjmy się także uważnie tapicerce wózka spacerowego dla dzieci do 30 kg. Maluchowi z pewnością zdarzy się nieraz pobrudzić ją lodami, jedzeniem lub napojem, więc dobrze, by łatwo się ją czyściło. Z drugiej strony, powinna być oddychająca, nie powodować u dziecka nadmiernego pocenia się plecków nawet w upalne dni.

Zobacz też jak radzi sobie spacerówka na pompowanych kołach.

Oparcie w wózku spacerowym do 30 kg

Dobry wózek spacerowy do 30 kg posiada opcję rozkładanego oparcia. Dzięki niej jesteśmy w stanie wygodnie ułożyć dziecko do snu, gdy jeszcze potrzebuje ono drzemki. Kiedy się obudzi, płynnie podnosimy oparcie i maluch może dalej komfortowo podróżować. Przydaje się to także przy młodszych dzieciach, które jeszcze nie siadają samodzielnie, ale już im niewygodnie w gondoli – możemy chodzić z nimi na spacery w pozycji półsiedzącej lub leżącej.

Daszek w wózku spacerowym do 30 kg

Daszek wózka spacerowego dla dzieci do 30 kg ma bardzo ważne zadanie – podczas ładnej pogody chroni malucha przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne, natomiast w mniej sprzyjające dni częściowo przed deszczem i podmuchami wiatru. Dobrze, by po maksymalnym rozłożeniu zakrywał jak najwięcej siedziska.

W przypadku daszku w wózku spacerowym do 30 kg przyda się także płynna regulacja oraz możliwość zaglądania do siedziska bez konieczności zatrzymywania się, czyli tak zwane peek-a-boo. Dzięki temu dziecko jest spokojniejsze, że co jakiś czas widzi naszą twarz, a my nie musimy okrążać spacerówki, by wiedzieć, co się z nim dzieje.

Jaki lekki wózek spacerowy do 7 kg wybrać?

Wózek spacerowy do 30 kg
Wózek spacerowy do 30 kg / Jaki wybrać? Gdzie kupić najlepszy? Ranking, opinie i cena

Bezpieczeństwo w wózku spacerowym do 30 kg

Dobry wózek spacerowy dla dziecka do 30 kg powinien zapewniać naszemu maluchowi bezpieczeństwo. Konstrukcja musi być solidna i stabilna, by nie doszło do upadku spacerówki. Bardzo przydają się także porządne pasy z systemem zapinania, którego nie rozgryzą małe rączki, jak również pałąk zabezpieczający przed upadkiem. Warto, by dziecko było przytrzymane nie tylko w pasie, ale i w kroku, dzięki temu nie wyślizgnie się z wózka dołem.

Za bezpieczeństwo wózka spacerowego do 30 kg odpowiadają również hamulce. Dobrze, jeśli są zamontowane tak, że mamy do nich łatwy dostęp i bez problemu obsługujemy je stopą. Nigdy nie zapomnijmy ich zablokować, gdy nawet na chwilę nie trzymamy rączki wózka, by maluch nie stoczył się na ulicę.

Koła wózka spacerowego do 30 kg

Najlepsze wózki spacerowe do 30 kg wyposażone są w duże, pompowane koła, które świetnie amortyzują wstrząsy i radzą sobie nawet z problematycznymi podjazdami. Często jednak taka spacerówka okazuje się za ciężka, w dodatku trzeba dbać o opony i poziom ich napompowania, mogą się one przebić, trzeba je wymieniać.

Jeśli Wam to przeszkadza, na rynku znajdziecie spory wybór dobrych wózków spacerowych dla dzieci do 30 kg na kołach piankowych, a najlepiej poliuretanowych. Co prawda, oferują one nieco mniejszą amortyzację, ale wciąż pozostają wygodne, a do tego bezobsługowe.

A co z ich liczbą? Na rynku znajdziemy wózki spacerowe do 30 kg zarówno na czterech, jak i trzech kołach. Te pierwsze polecane są jako modele miejskie, drugie – dla aktywnych, biegających, spacerujących po plaży.

Waga wózka spacerowego do 30 kg

Większość wózków spacerowych do 30 kg waży powyżej 10 kg, jednak znajdziemy również modele znacznie lżejsze. Warto w nie zainwestować, jeśli często musimy wnosić wózek po schodach lub jego umieszczanie w bagażniku samochodu sprawia nam niemały problem.

Sprawdź też jak radzi sobie spacerówka dla 3 latka.

Kosz na zakupy w wózku spacerowym do 30 kg

Dobry wózek spacerowy dla dzieci do 30 kg posiada pod siedziskiem duży kosz na zakupy. Zazwyczaj jego maksymalne obciążenie sięga około 5 kg, co wystarcza na umieszczenie tam torby z akcesoriami dla dziecka, zabawek do piaskownicy czy podstawowych produktów w sklepie.

Jaki wózek spacerowy do 30 kg jest najlepszy? Dodatkowe opcje

Najlepszy wózek spacerowy dla dziecka do 30 kg to kwestia gustu. Możemy się zdecydować na dodatki i ulepszenia, między innymi siedzisko montowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy, przekładana rączka, uchwyt do napojów dla matki i dziecka czy dedykowana torba.

Najważniejsza jednak przy zakupie jest wygoda zarówno rodzica, jak i dziecka. Warto więc wybrać wózek spacerowy do 30 kg z regulacją rączki i podnóżka, a także taki, który po prostu wygodnie się prowadzi. Zazwyczaj w sklepie możemy przetestować wybrany model na różnych rodzajach nawierzchni – zapewniamy, że warto to zrobić.

Gdzie kupić wózek spacerowy do 30 kg?

Dobre wózki spacerowe do 30 kg znajdziemy w najlepiej wyposażonych sklepach z akcesoriami dziecięcymi, a także w Internecie. Do producentów należą na przykład Cybex, Valco, Coletto, Quinny, Tako, Joie, Hauck, Caretero i inni.

Cena wózka spacerowego do 30 kg

Wózek spacerowy do 30 kg posiada zazwyczaj wzmocnioną konstrukcję, która ma swoją cenę. Najtańsze modele kupimy za około 600 zł, podczas gdy cena najdroższych sięga nawet 3000 zł.

Wybierz też najlepsze spacerówki do 500 zł.

Wózek spacerowy do 30 kg – opinie

Czy są wśród nas rodzice, którzy potrzebowali spacerówki do 30 kg? Jeśli tak, dajcie znać, na jaki model się zdecydowaliście, jak się sprawdził i do jakiego wieku dziecka go używaliście. Czekamy na Wasze opinie o wózkach spacerowych do 30 kg.

Wózek spacerowy do 30 kg / Ranking najlepszych

Dla tych, którzy dopiero poszukują spacerówki idealnej, przygotowaliśmy ranking najlepszych wózków spacerowych do 30 kg. Znajdziecie w nim propozycje konkretnych modeli wraz z cenami.

Dodaj opinie na forum