Wózek spacerowy do 25 kg

Wózek spacerowy do 25 kg posłuży naszemu dziecku przez wiele lat. Co więcej, obecnie możemy wybierać w sklepie spośród wielu modeli. Znajdziemy tu zarówno wózki przeznaczone dla dzieci już od urodzenia, jak i od 6. miesiąca życia. Dużym powodzeniem cieszą się także modele wielofunkcyjne, 2 w 1 lub 3 w 1.

Jaką spacerówkę do 25 kg wybrać i kupić? Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni dla naszego dziecka model? Na jakie dodatki można liczyć, kupując taką spacerówkę?

Jeśli jesteś w trakcie podejmowania decyzji co do zakupu wózka spacerowego do 25 kg, to nie mogłaś/mogłeś lepiej trafić! Znajdziesz tu wszystkie informacje, które mogą okazać się pomocne przy wyborze.

Wózek spacerowy do 25 kg Ranking
Jaki Wózek spacerowy do 25 kg?
Ranking najlepszych >>>

Jaka spacerówka do 25 kg będzie najlepsza?

Wózki spacerowe do 25 kg mogą występować w kilku wersjach: od modelu wielofunkcyjnego, poprzez model od pierwszych dni życia, aż po model przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia. Każdy z takich modeli ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Wybór tego najlepszego w dużej mierze zależy od tego, kiedy zaczynamy szukać odpowiedniego wózka. Dodajmy tu jeszcze, że spacerówki do 25 kg mogą służyć dziecku nawet do 4-5 roku życia.

Sprawdźmy teraz, czym różnią się poszczególne modele spacerówek do 25 kg.

Wózek spacerowy do 25 kg
Wózek spacerowy do 25 kg / Jaki najlepszy? Który wybrać? Ranking, opinie rodziców i cena

Wielofunkcyjny wózek spacerowy do 25 kg

Wózki wielofunkcyjne to najczęściej modele 2 w 1, gdzie jedną część stanowi gondola, a drugą spacerówka. Stelaż jest tu wspólny. W sklepach znajdziemy też wózki 3 w 1, gdzie dodatkowy element stanowi fotelik samochodowy, który można umieścić również na stelażu. Zakup takiego modelu jest na pewno opłacalny. Za wszystkie elementy zapłacimy mniej niż wtedy, gdybyśmy kupowali je osobno. Niezaprzeczalnym atutem wielofunkcyjnego wózka spacerowego do 25 kg jest też fakt, iż jeden zakup wystarczy nam na kilka lat, właściwie na cały okres, w którym przewozimy dziecko w wózku.

Warto tu oczywiście zauważyć, że mimo iż zakup wózka wielofunkcyjnego jest opłacalny, to jednak wymaga wyłożenia większej kwoty na jeden raz.

Sprawdź także jak działa spacerówka z przekładaną rączką.

Spacerówka od pierwszych dni życia dziecka

Wózki, które można używać dla dzieci od dnia narodzin do momentu, gdy jego waga osiągnie 25 kg, są stosunkowo drogie, jednak jest ku temu ważna przyczyna. Pozwalają one na przewożenie zarówno noworodka, jak i kilkulatka, stąd jego konstrukcja (mocny stelaż) i możliwości (materacyki redukcyjne, wyprofilowanie) muszą osiągać najwyższy poziom.

Spacerówka dla półrocznego dziecka

Spacerówka dla półrocznego dziecka to model, który jest najchętniej wybierany przez rodziców. 6. miesiąc życia dziecka to czas, w którym zwykle potrafi ono już samodzielnie siedzieć, dlatego łatwo sprawdzić, czy będzie mu wygodnie w wybranym przez nas modelu.

Jaki Wózek spacerowy do 25 kg
Jaki Wózek spacerowy do 25 kg najlepszy? Ranking, cena i opinie

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania wózka spacerowego dla dzieci do 25 kg?

Jeśli spacery z dzieckiem to najczęściej wyprawy do lasu lub na polną drogę lub też jeśli stan chodników i krawężników w naszej miejscowości pozostawia wiele do życzenia, to najlepszym wyborem będzie wózek spacerowy do 25 kg z dużymi, pompowanymi kołami. Będzie on cięższy, jednak zapewni o wiele większy komfort podczas użytkowania. W przypadku, gdy zabieramy dziecko na spacer w wózku do miejsc, w których nie ma problemu z wysokimi krawężnikami czy też nierównym podłożem, to małe koła jak najbardziej się sprawdzą, tym bardziej że znacznie zmniejszą wagę całego wózka.

Zobacz jaka spacerówka na dużych kołach dla dziecka?

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając spacerówkę do 25 kg?

Szerokie możliwości regulacji w wózku spacerowym oznaczają idealne dopasowanie wybranego modelu do naszego dziecka. Dzięki temu będzie się ono w nim czuło bardzo komfortowo. Mowa tu przede wszystkim o regulacji oparcia do pozycji leżącej oraz o regulacji wysokości podnóżka.

To jeszcze nie wszystko.

Dodatkowe zabezpieczenie przed wypadnięciem stanowi pałąk (najlepiej z miękkim wypełnieniem i możliwością otwarcia z obydwu stron). Dodajmy jeszcze, że ogromnym ułatwieniem w obsłudze wózka spacerowego jest prosty sposób składania. Najlepszym rozwiązaniem jest tu zastosowanie systemu składania OHS (One Hand Stroller), który pozwala na złożenie wózka jedną ręką.

Dbając również o komfort rodzica, który będzie użytkownikiem wózka spacerowego do 25 kg, warto zwrócić uwagę na rączkę do prowadzenia. Powinna ona być wykończona antypoślizgowym materiałem, a jeśli będzie dawać możliwość regulacji wysokości, zapewni wygodne prowadzenie zarówno niższej, jak i wyższej osobie.

Dodatki w wózkach spacerowych do 25 kg

Nowoczesne wózki spacerowe do 25 kg to modele, które bardzo często wyposażone są w wiele praktycznych dodatków. Dzięki temu rodzice nie muszą ponosić dodatkowych wydatków, a jednocześnie są przygotowani niemal na każdą okazję.

Zobaczmy, o jakich dodatkach mowa:

 • Elementy odblaskowe,
 • Pojemny kosz na zakupy,
 • Torba,
 • Ocieplacz,
 • Moskitiera,
 • Folia przeciwdeszczowa,
 • Uchwyt na kubek,
 • Pokrowiec na nóżki,
 • Śpiworek,
 • Przewijak turystyczny.

Producenci wózków spacerowych do 25 kg

Producenci, którzy oferują spacerówki do 25 kg, to między innymi takie marki jak Peg-Perego, Cybex, Coletto, Baby Monsters, Chicco, Inglesina czy Britax Romer.

Cena wózków spacerowych dla dzieci do 25 kg

Spacerówka do 25 kg, w zależności od stopnia wyposażenia i materiałów wykorzystanych do produkcji, może kosztować w granicach od 300 do 1400 złotych.

Najlepszy Wózek spacerowy do 25 kg
Najlepszy Wózek spacerowy do 25 kg

Opinie o wózkach spacerowych do 25 kg

Miałaś/miałeś lub masz obecnie dla swojego dziecka wózek spacerowy dla dzieci do 25 kg? Chcesz się podzielić swoimi uwagami i spostrzeżeniami? A może masz ochotę udzielić kilku porad osobom, przed którymi dopiero stoi decyzja o zakupie dobrego wózka spacerowego dla dziecka do 25 kg? W takim razie zapraszamy do sekcji komentarzy. Można w niej zamieszczać swoje wskazówki i opinie dotyczące wyboru i użytkowania spacerówki do 25 kg.

Wózki spacerowe do 25 kg / Ranking najlepszych

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki wózek spacerowy wybrać, to doskonałym pomysłem będzie przejrzenie naszego rankingu. Znajdziesz w nim zestawienie modeli wózków spacerowych dla dzieci do 25 kg, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród kupujących. Co więcej, dzięki niemu porównasz w wygodny sposób dane techniczne i ceny.

1.
Kinderkraft Everyday 2W1 Bird
Wózek spacerowy do 25 kg KinderKraft
2.
ESPIRO MILOO 2W1 04 Luxury Green
Wózek spacerowy do 25 kg Espiro
3.
VENICCI Tinum Upline 2w1 Stone Beige
Wózek spacerowy do 25 kg VENICCI
4.
Kinderkraft HELSI Deep Black
Wózek spacerowy do 25 kg KinderKraft
6.
Lionelo Annet Plus Dreamin
Wózek spacerowy do 25 kg Lionelo
7.
Leclerc INFLUENCER Army Green
Wózek spacerowy do 25 kg Leclerc
8.
Bebetto Luca 2w1 30
Wózek spacerowy do 25 kg Bebetto
9.
Bebetto Holland 2w1 04
Wózek spacerowy do 25 kg Bebetto
10.
KINDERKRAFT NEA 2w1 Nature Vibes
Wózek spacerowy do 25 kg KinderKraft

2 opinie na forum “Wózek spacerowy do 25 kg”

 1. KinderKraft grande LX do 25 kg ? Producent podaje max wagę dziecka 15 kg + 2 kg obciążenie koszyka czyli w sumie 17kg. Dlaczego wprowadzają państwo w błąd..?

  Odpowiedz
  • Hej, chodzi chyba o to, że to co wyliczyłaś czyli 15 kg + 2 kg to 17 kg czyli… mieści się w granicy do 25 kg. Teoretycznie wszystko im się zgadza. Zawsze trzeba doczytać specyfikację bo na przykład taka spacerówka do 25 kg to może być 22kg, 24kg, 20kg jak i 15 kg.

   Odpowiedz

Dodaj opinie na forum