Spacerówki do 500 zł

Spacerówki do 500 zł to wózki przeznaczone dla dzieci od około 6. miesiąca życia (od momentu, gdy dziecko potrafi samo siedzieć) do osiągnięcia przez nie 15 kg wagi, czyli około 3. roku życia. To modele, które zwykle są dość lekkie i poręczne, a przy tym zapewniają komfortowe i bezpieczne przewożenie pociechy po różnego rodzaju nawierzchniach w terenie. Wybierając dobry wózek spacerowy do 500 zł, warto zwrócić uwagę nie tylko na stabilność konstrukcji, wagę i koła, ale również na załączone dodatki i specjalne udogodnienia.

Zwykle przecież spędza się z dzieckiem na spacerze wiele czasu i często potrzebne są nam przez to różne akcesoria. Zobaczmy więc, jak wybrać spacerówkę i jakie parametry będą tu miały znaczenie.

Spacerówki do 500 zł Ranking
Jaki wózek spacerowy do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Jaką spacerówkę do 500 zł wybrać?

Wśród spacerówek do 500 zł spotkamy wózki na większych kołach, pozwalające na bezpieczne i wygodne spacery nawet po bezdrożach, jak również małe wózki spacerowe, tak zwane parasolki, które mają niewielkie koła i są lekkie, jednak trudno w nich będzie nam przemierzać z dzieckiem na przykład leśne drogi.

Ten drugi rodzaj spacerówek jest jednak niezastąpiony w mieście, ponieważ dodatkowo zajmuje bardzo mało miejsca, zarówno w wersji złożonej, jak i rozłożonej.

A skoro już mowa o kołach.

Spacerówki do 500 zł
Spacerówki do 500 zł / Jakie wybrać? Ranking i opinie rodziców / Gdzie kupić wózek spacerowy do 500 zł?

Koła w spacerówkach do 500 zł

W sklepach dostępne są wózki spacerowe do 500 zł z trzema kołami (jedno z przodu, dwa z tyłu) lub też z czterema. W tym zakresie cenowym wózki wyposażone są w koła piankowe, z bezdętkowymi, gumowymi oponami, które mają tę zaletę, że się nie przebijają. Znajdziemy też modele z pompowanymi kołami.

Warto tu zwrócić szczególną uwagę na amortyzację kół, dzięki której przewożenie dziecka nawet po nierównym podłożu będzie komfortowe – zarówno dla rodzica, jak i dla naszej pociechy.

Jaka spacerówka z przekładaną rączką będzie najlepsza?

Siedzisko w spacerówkach do 500 zł

Siedzisko w spacerówce do 500 zł powinno dawać możliwość płynnej regulacji (niekiedy spotkamy się tu ze stopniową regulacją). Najważniejsze, by można było położyć dziecko na płasko, kiedy zaśnie. Dobrym rozwiązaniem stosowanym w wózkach spacerowych jest też regulacja podnóżka. Warto sprawdzić, czy wybrana przez nas spacerówka pozwala na montaż siedziska zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.

Składanie spacerówki do 500 zł

Wybierając się z dzieckiem na spacer lub na zakupy, nierzadko musimy składać wózek, trzymając jednocześnie swoją pociechę na rękach. Łatwo sobie wyobrazić, że jest to dość karkołomne zadanie, dlatego najlepsze spacerówki do 500 zł pozwalają na złożenie i rozłożenie jednym ruchem, przy pomocy jednej ręki. Co więcej, zawierają zabezpieczenia przed przypadkowym złożeniem wózka przez dziecko.

I jeszcze słowo o wymiarach spacerówki po złożeniu.

Na złożoną spacerówkę często musimy znaleźć miejsce w domu, a jeśli nie mamy do dyspozycji dużego metrażu, to wymiary wózka po złożeniu będą miały dla nas znaczenie. W przypadku spacerówek do 500 zł zwykle zabierają one około 0,14 m³ miejsca.

Waga spacerówki do 500 zł

W przypadku spacerówek dla dzieci waga często ma duże znaczenie. Dotyczy to zwłaszcza tych rodziców, którzy muszą wnosić wózek po schodach lub też często korzystają ze środków komunikacji miejskiej. Warto wiedzieć, że najlżejsze spacerówki do 500 zł ważą około 6 kg, natomiast najcięższe około 10 kg.

Zobacz także jaki wózek spacerowy do 25 kg wybrać?

Przykładowe wymiary spacerówek do 500 zł

Jak wspomnieliśmy, w przypadku spacerówek ich wymiary będą miały duże znaczenie, i to zarówno wtedy, gdy są złożone, jak i rozłożone. Z jakimi wielkościami trzeba się tu liczyć?

Zobaczmy wymiary kilku przykładowych modeli:

 • Wózek rozłożony: wysokość 105 cm, szerokość 68 cm, głębokość 56 cm i ten sam wózek złożony: wysokość 37 cm, szerokość 56 cm o głębokość 74 cm,
 • Wózek rozłożony: wysokość 105 cm, szerokość 60 cm i głębokość 105 cm i ten sam wózek złożony: wysokość 48 cm, szerokość 60 cm i głębokość 78 cm.
 • Wózek rozłożony: wysokość 106 cm, szerokość 51 cm i głębokość 87 cm i ten sam wózek złożony: wysokość 34 cm, szerokość 51 cm i głębokość 87 cm.
Jaka Spacerówka do 500 zł
Jaka Spacerówka do 500 zł najlepsza? Ranking i opinie

Dodatkowe udogodnienia i funkcje w spacerówkach do 500 zł

Wybierając się na spacer z małym dzieckiem lubimy być przygotowani na wszelkie okoliczności. Dlatego też wybierając wózek spacerowy, warto zwrócić uwagę na dodatki, funkcje i udogodnienia, jakie oferuje. Niekiedy nawet drobiazg może sprawić, że spacer będzie bardziej komfortowy i bezpieczny.

Oto kilka najciekawszych i najbardziej przydatnych dodatków i udogodnień:

 1. Pojemny kosz lub torba na zakupy,
 2. Moskitiera,
 3. Śpiworek lub osłona na nóżki dziecka,
 4. Regulowana rączka,
 5. Folia przeciwdeszczowa z wywietrznikami,
 6. Zabezpieczenie krokowe,
 7. Technologia TRIDER, poprawiająca komfort i przyczepność prowadzenia wózka po nierównym terenie,
 8. Regulowane amortyzatory pozwalające na dostosowanie jazdy do typu drogi i panujących na niej warunków,
 9. Łączony hamulec,
 10. Okienko do obserwacji dziecka,
 11. Poduszka dla dziecka,
 12. Wyjmowana budka do przenoszenia dziecka.

Zobacz też jak sprawdzi się spacerówka na dużych kołach.

Najlepsze Spacerówki do 500 zł
Najlepsze Spacerówki do 500 zł

Gdzie kupić spacerówkę do 500 zł? Producenci

Dobre wózki spacerowe do 500 zł znajdziemy między innymi w ofercie takich producentów jak Espiro, Lionelo, 4Baby, EuroCart, Chicco, Kinderkraft.

Opinie o spacerówkach do 500 zł

Masz obecnie lub miałaś/miałeś już dla swojego dziecka spacerówkę do 500 zł? Chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi poszczególnych elementów takiego sprzętu lub też udzielić ogólnych wskazówek, na co zwracać uwagę? To świetnie! W takim razie zapraszamy do sekcji komentarzy. Można w niej zamieszczać swoje uwagi, porady i wskazówki. Gorąco do tego zachęcamy, bo być może to właśnie dzięki Twojej opinii komuś uda się wybrać najlepszą spacerówkę do 500 zł.

Spacerówki do 500 zł / Ranking najlepszych

Od dłuższego czasu szukasz dobrej spacerówki do 500 zł? A może dopiero zaczęłaś/zacząłeś szukać i właśnie robisz pierwsze rozeznanie? To najlepsza pora, by zajrzeć do naszego rankingu. Znajdziesz w nim modele spacerówek, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród kupujących. Ranking pozwala też na wygodne porównanie cen i danych technicznych poszczególnych modeli wózków.

Jaki wózek spacerowy do 500 zł wybraliście dla swoich dzieci? Na opinie czekamy na forum.

Dodaj opinie na forum