Spacerówka z przekładanym siedziskiem

Spacerówka z przekładanym siedziskiem to model wózka, który znacznie ułatwi spacery z dzieckiem. Siedzisko może być ustawione zgodnie z aktualną potrzebą i w zależności od tego, czy nasza pociecha lepiej czuje się, gdy może obserwować świat, czy też woli mieć kontakt wzrokowy ze swoim opiekunem, który prowadzi wózek. Jak wiadomo, spacery są nieodłączną częścią dnia małych dzieci, dlatego zanim wybierzemy najlepszą spacerówkę z przekładanym siedziskiem, warto najpierw zapoznać się z kilkoma informacjami na ten temat.

Jesteś właśnie na etapie wybierania takiego wózka spacerowego? Nie mogłaś/mogłeś lepiej trafić! Tutaj dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć na ten temat, a dzięki temu wybór odpowiedniego modelu będzie o wiele łatwiejszy!

Spacerówka z przekładanym siedziskiem Ranking
Jaka Spacerówka z przekładanym siedziskiem?
Ranking najlepszych >>>

Czy spacerówka z przekładanym siedziskiem to dobry wybór?

Popularność tego rodzaju wózków spacerowych mówi sama za siebie. Już od dłuższego czasu są one wybierane częściej niż wózki z przekładaną rączką ze względu na tańszą i łatwiejszą w obsłudze konstrukcję.

A to nie wszystko.

Spacerówka z przekładanym siedziskiem
Spacerówka z przekładanym siedziskiem / Jaka najlepsza? Którą kupić? Cena, ranking i opinie

Swoboda w ustawieniu pozycji dziecka w zależności od kierunku padania promieni słonecznych czy też kierunku wiatru to jedna z najważniejszych zalet spacerówek z przekładany siedziskiem. Dodajmy tu, że funkcja ta znajduje się w standardzie większości nowoczesnych wózków wielofunkcyjnych. Nie mają jej lekkie wózki-parasolki, niektóre cięższe wózki spacerowe oraz trzykołowe joggery (wózki do biegania).

Spacerówka z przekładanym siedziskiem jako jeden z modeli dwukierunkowych

Wózek spacerowy z przekładanym siedziskiem stanowi jeden z rodzajów spacerówek dwukierunkowych. Drugi rodzaj stanowią spacerówki z przekładaną rączką. W tym pierwszym przypadku zmiana kierunku jazdy odbywa się poprzez odpowiednie przełożenie siedziska. Należy tu zaznaczyć, że podczas przekładania siedziska dziecko nie powinno na nim siedzieć, a do tego musi się znajdować w bezpiecznym oddaleniu. Wypinamy siedzisko z wózka i montujemy je w przeciwnym kierunku.

Jaką spacerówkę z przekładanym siedziskiem wybrać i kupić?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry wózka. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że jego użytkowanie będzie bezpieczne dla dziecka i komfortowe, zarówno dla naszej pociechy, jak i dla nas.

Zobaczmy, co warto wziąć pod uwagę:

  • Komfort i bezpieczeństwo,
  • Rozmiar spacerówki,
  • Waga dziecka,
  • Mechanizm składania wózka,
  • Rodzaj kół.

Pora przyjrzeć się temu bliżej!

Jaka Spacerówka z przekładanym siedziskiem
Jaka Spacerówka z przekładanym siedziskiem najlepsza? Gdzie kupić? Mamy opinie rodziców, i ceny w rankingu

Jaki komfort i jaki poziom bezpieczeństwa gwarantuje wybrana spacerówka z przekładanym siedziskiem?

Biorąc pod uwagę komfort i bezpieczeństwo dziecka, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

  • Czy wózek wyposażony jest w wygodne dla dziecka pasy pięciopunktowe?
  • Czy hamulce są w zasięgu rodzica, działają płynnie i bez opóźnień?
  • Czy wózek zawiera wygodne oparcie o regulowanym kącie nachylenia (jego regulacja powinna przebiegać bardzo płynnie, by w momencie gdy dziecko zaśnie można było je delikatnie obniżyć, zapewniając maluchowi wygodną pozycję do spania)?
  • Czy oparcie, a także budka, są odpowiednio szerokie i wysokie, by zapewniały wygodę podczas jazdy?

Rozmiar spacerówki z przekładanym siedziskiem

Wybierając spacerówkę z przekładanym siedziskiem, musimy również wziąć pod uwagę wymiary wybranego modelu. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy będziemy go przechowywać na przykład w domu. Znaczenie będzie miała także szerokość korytarzy i schodów, które będziemy pokonywać ze spacerówką.

Spacerówka z przekładanym siedziskiem a waga dziecka

Informacje na temat dopuszczalnej wagi dziecka znajdziemy na opakowaniu lub w opisie wybranego modelu spacerówki z przekładanym siedziskiem. Najczęściej jest to przedział od 15 do 20 kg. W sklepach znajdziemy też modele wózków dopuszczających przewożenie dziecka o wadze do 30 kg.

Mechanizm składania spacerówki z przekładanym siedziskiem

Spacerówki z przekładanym siedziskiem to najczęściej modele o dość dużej wadze, dlatego ich składanie powinno przebiegać bez zakłóceń i szybko. Mechanizm składania nie może się zacinać. Najlepiej też, by złożenie takiego wózka było możliwe przy użyciu jednej ręki (w tym czasie możemy trzymać dziecko na drugiej ręce).

Koła w wózkach spacerowych z przekładanym siedziskiem

Wielkość kół, ich rodzaj, a także materiał, z jakiego zostały wykonane, wpływają bezpośrednio na komfort prowadzenia i jazdy wózka. Jeśli wiemy, że nasze spacery z dzieckiem będą się odbywać najczęściej na nierównej nawierzchni, na przykład na drodze w lesie, to najlepszym rozwiązaniem będą tu duże, pompowane koła. Jeśli z kolei zwykle spacerujemy z dzieckiem tam, gdzie największą przeszkodą będą niskie krawężniki, to lepiej wybrać mniejsze koła wykonane z pianki.

Najlepsza Spacerówka z przekładanym siedziskiem
Najlepsza Spacerówka z przekładanym siedziskiem

Gdzie kupić spacerówkę z przekładanym siedziskiem? Lista producentów

Wózki spacerowe z przekładanym siedziskiem oferują między innymi tacy producenci, jak Chicco, Adamex, ABC Design, Graco, Bebetto, Caretero, Cybex, Maxi-Cosi, Quinny czy Espiro.

Cena spacerówek z przekładanym siedziskiem

Cena wózków spacerowych z przekładanym siedziskiem waha się w granicach od 800 do 1500 złotych.

Opinie o spacerówkach z przekładanym siedziskiem

Używałaś/używałeś lub używasz obecnie dla swojego dziecka spacerówki z przekładanym siedziskiem? Chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami związanymi z wyborem i użytkowaniem wybranego modelu? Chcesz polecić konkretny wózek lub też stanowczo odradzić jakiś zakup? To świetnie! W sekcji komentarzy można zamieszczać swoje opinie, wskazówki i porady dotyczące spacerówek z przekładanym siedziskiem.

Spacerówki z przekładanym siedziskiem / Ranking najlepszych

Wybór odpowiedniej spacerówki dla dziecka nie jest łatwy, bo jak widzimy, istnieje wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, żeby wybrać dobry model. Czy istnieje prostsze rozwiązanie? Tak! Dlaczego nie skorzystać z doświadczenia innych rodziców? Zajrzyj do naszego rankingu – znajdziesz w nim zestawienie modeli, które najczęściej wybierane są przez innych rodziców. Co więcej, ranking pozwala w wygodny sposób porównać ceny i dane techniczne wózków spacerowych z przekładanym siedziskiem.

1.
Kinderkraft Everyday 2W1 Bird
Spacerówka z przekładanym siedziskiem KinderKraft
2.
Cybex Eezy S Twist 2 SLV Soho Grey
Spacerówka z przekładanym siedziskiem Cybex
3.
ESPIRO MILOO 2W1 04 Luxury Green
Spacerówka z przekładanym siedziskiem Espiro
4.
Retrus Domani 3w1 Czarny [K1]
Spacerówka z przekładanym siedziskiem Retrus
5.
Bebetto Holland 2w1 04
Spacerówka z przekładanym siedziskiem Bebetto
6.
KINDERKRAFT NEA 2w1 Nature Vibes
Spacerówka z przekładanym siedziskiem KinderKraft
7.
Cybex Balios S Lux 2.0 Sky Blue (Stelaż Taupe)
Spacerówka z przekładanym siedziskiem Cybex
8.
I-bebe I-stop 2w1 Kolor Si7 czarny na chromowanym stelażu
Spacerówka z przekładanym siedziskiem I-Bebe
9.
Joie AERIA SIGNATURE SPACEROWY Oyster Wjoi17
Spacerówka z przekładanym siedziskiem Joie
10.
KINDERKRAFT NEA 2w1 Ash Pink
Spacerówka z przekładanym siedziskiem KinderKraft

Dodaj opinie na forum