Spacerówka z przekładaną rączką

Spacerówka z przekładaną rączką to specyficzny rodzaj wózka, który posłuży nam od około 6 miesiąca do nawet 3 lub 4 roku życia. Jak widać, zostanie z nami na długo, dlatego warto poświęcić dużo czasu i uwagi na wybór właściwego modelu.

Spacerówka z przekładaną rączką Ranking
Jaka Spacerówka z przekładaną rączką?
Ranking najlepszych >>>

Spacerówka z przekładaną rączką – jak działa?

Wózek spacerowy z przekładaną rączką to spacerówka, która umożliwia zmianę kierunku jazdy poprzez odpowiednie ułożenie rączki służącej do prowadzenia wózka. Robimy to właściwie za pomocą jednego kliknięcia, a po wszystkim po prostu odwracamy wózek we właściwym kierunku i idziemy dalej.

Co różni spacerówkę z przekładaną rączką od takiej z przekładanym siedziskiem?

 1. Przełożenia rączki możemy dokonać w dowolnym momencie spaceru w ciągu kilku sekund.
 2. Przekładanie rączki nie wymaga wyjęcia dziecka z wózka ani podnoszenia ciężkiego siedziska i wpinania go w odpowiednie miejsce, gdy tymczasem maluch może nam uciec.
 3. Naszym zdaniem to rozwiązanie bezpieczniejsze, bo ani na chwilę nie tracimy kontroli nad tym, gdzie znajduje się dziecko, a także nie musimy go budzić.
Spacerówka z przekładaną rączką
Spacerówka z przekładaną rączką / Jaka najlepsza? Ranking, porównanie cen i opinie rodziców.

Jakie są zalety spacerówki z przekładaną rączką?

Istnieje szereg sytuacji, w których spacerówka z przekładaną rączką okazuje się naszym niezawodnym przyjacielem:

 • Nie potrzebujemy parasola, by słońce nie raziło dziecka w oczy. Wystarczy rozłożyć budę i odwrócić wózek tak, by promienie słoneczne padały na nią, a nie do środka wózka.
 • Możemy łatwo osłonić dziecko przed wiatrem.
 • Jeśli maluszek płacze, kiedy traci nas z zasięgu wzroku, możemy odwrócić go przodem do siebie.

Zobacz także jak sprawdza się spacerówka na dużych kołach.

Jak wybrać najlepszą spacerówkę z przekładaną rączką?

Wybierając wózek spacerowy z przekładaną rączką, zwróć uwagę na kilka aspektów. Stosunkowo niska waga i małe wymiary spacerówki po złożeniu pomogą nam transportować go samochodem oraz przechowywać w mieszkaniu. Duże koła sprawią, że żaden teren nie będzie dla nas problemem, natomiast małe sprawdzą się w warunkach miejskich, obniżając jednocześnie wagę wózka.

Bardzo ważne są kwestie bezpieczeństwa dziecka. Wybierzmy wózek spacerowy z przekładaną rączką, który pozwala na zapięcie dziecka regulowanymi, pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Hamulce powinny być zamontowane zarówno na przednich, jak i tylnych kołach, co umożliwia łatwy dostęp do nich niezależnie od kierunku jazdy. Zwróćmy uwagę, czy są solidne, dobrze trzymają wózek, a jednocześnie pozwalają się wcisnąć bez większego wysiłku.

Kolejne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, poprawiają komfort korzystania z wózka zarówno z perspektywy rodzica, jak i dziecka. Rozmiar siedziska dobieramy do maluszka, szczególnie jeśli ten mieści się w górnych granicach siatki centylowej. Podobnie jest z dopuszczalną wagą dziecka w spacerówce z przekładaną rączką – musi być możliwie wysoka, nawet w granicach 30 kg, jeśli wózek ma nam posłużyć przez długi czas. Możliwość regulacji podnóżka i oparcia pozwalają na uzyskanie wygodnej pozycji dziecka nawet podczas snu, budka chroni je przed warunkami atmosferycznymi, a amortyzatory – przed wstrząsami.

Zobacz także jaka jest najlepsza spacerówka z przekładanym siedziskiem.

Dodatkowe funkcje i akcesoria w wózku spacerowym z przekładaną rączką

Producenci wyposażają spacerówki z przekładaną rączką w szereg przydatnych funkcji i akcesoriów.

 1. Okienko w budce pozwala z jednej strony uzyskać lepszą wentylację wnętrza wózka w gorące dni, z drugiej zaś rodzic może przez nie obserwować dziecko, jadące przodem do świata. Dobrze, jeśli możemy sprawdzić, co robi maluch lub zabawić go grą w „akuku” bez konieczności zmiany kierunku jazdy.
 2. Moskitiera w postaci drobnej siatki chroni dziecko przed owadami. Dzięki niej mamy pewność, że malucha nie pogryzą komary, unikamy też nieproszonych gości w postaci pszczół i os, które mogą go użądlić.
 3. Folia przeciwdeszczowa – najlepiej dedykowana do modelu wózka spacerowego z przekładaną rączką, by była jak najlepiej dopasowana – zapewnia dodatkową ochronę przed deszczem i wiatrem, co umożliwia spacer w każdych warunkach atmosferycznych. Bez obaw, znajdują się w niej otwory zapewniające właściwą wentylację.
 4. Torba zawieszana na rączce wózka pozwala na przewożenie lekkich rzeczy, do których chcemy mieć cały czas dostęp: pampersów, butelki, chusteczek, telefonu mamy czy kilku podręcznych zabawek.
 5. Kosz na zakupy znajduje się pod siedziskiem spacerówki z przekładaną rączką. W nim umieszczamy rzeczy cięższe (należy sprawdzić udźwig w instrukcji, by nie uszkodzić wózka), możemy go wykorzystać także w sklepie.
 6. Śpiworek z wycięciami na pasy lepiej chroni dziecko przed mrozem niż kocyk, a do tego nie ma ryzyka, że zostanie zrzucony prosto w błoto.
 7. Możliwość zdjęcia tapicerki do prania pomoże pozbyć się niepożądanych substancji, a w przypadku dzieci ich wachlarz jest spory: napoje, resztki jedzenia, przecieki z pieluszki, wymiociny…
Jaka Spacerówka z przekładaną rączką
Jaka Spacerówka z przekładaną rączką najlepsza? Którą wybrać? Gdzie kupić? Cena, opinie i ranking

Jaka jest najlepsza spacerówka z przekładaną rączką?

Najlepsza spacerówka z przekładaną rączką to wybór bardzo subiektywny. Ważne, by była stabilna, wygodna dla obojga rodziców i malucha, zrobiona z dobrej jakości materiałów. Pozostałe cechy zależą od naszej aktywności, tego, ile, gdzie i w jaki sposób będziemy używać wózka. Najbardziej uniwersalna będzie lekka, nieduża spacerówka z przekładaną rączką, która zmieści się do każdego bagażnika czy kąta w mieszkaniu, a do tego nie przysporzy mamie kłopotów podczas jej podnoszenia. Świetnie, jeśli będzie można złożyć ją jedną ręką, w drugiej trzymając dziecko.

Do miasta i w teren czyli spacerówka na pompowanych kołach.

Wózek spacerowy z przekładaną rączką – opinie

Opinie o spacerówkach z przekładaną rączką, które możemy przeczytać w Internecie, są bardzo pochlebne. Naszym zdaniem, to praktyczne rozwiązanie, choć oczywiście nie pozbawione wad (jeżeli skrętne są tylko przednie, to po przełożeniu rączki będziemy musieli je zablokować, inaczej manewrowanie wózkiem będzie znacznie utrudnione), ale raczej przeważają zalety.

A Wy, co na ten temat sądzicie? Mieliście spacerówkę z przekładaną rączką? Czy to dobre rozwiązanie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Cena spacerówki z przekładaną rączką

Najtańsza spacerówka z przekładaną rączką kosztuje około 230 złotych. Najdroższe modele można mieć za około 2000 złotych. Rozsądne opcje zmieścimy już w przedziale 500-800 złotych.

Gdzie kupić spacerówkę z przekładaną rączką?

Wózki z przekładaną rączką mają w swojej ofercie zarówno znane, jak i mniej popularne firmy. Możemy wymienić tu takich producentów, jak Cybex, Joie, Mima, Maxi-Cosi, Bugaboo i inne.

Spacerówka z przekładaną rączką / Ranking najlepszych

W kwestii wygody i bezpieczeństwa swojego dziecka warto zaufać nie tylko przeczuciom, ale i doświadczeniom innych rodziców. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najchętniej kupowanych wózków spacerowych z przekładaną rączką.

2.
JUNAMA GLOW V2 3w1 05
Spacerówka z przekładaną rączką JUNAMA
3.
Junama DIAMOND S-LINE DUO BLIŹNIACZY
Spacerówka z przekładaną rączką JUNAMA
4.
Junama JUNAMA TERMO LINE TEX 3
Spacerówka z przekładaną rączką JUNAMA
5.
Kinderkraft Everyday 2W1 Bird
Spacerówka z przekładaną rączką KinderKraft
6.
BEBETTO FLAVIO PREMIUM CLASS 3w1 Stella 01
Spacerówka z przekładaną rączką Bebetto
7.
Junama JUNAMA GLOW 01 Wjun072
Spacerówka z przekładaną rączką JUNAMA
8.
BEBETTO FLAVIO PREMIUM CLASS 2W1 Stella 04
Spacerówka z przekładaną rączką Bebetto
9.
BEBETTO FLAVIO 2W1 11
Spacerówka z przekładaną rączką Bebetto
10.
Cybex GAZELLE S 2w1 Sky Blue (Taupe Frame)
Spacerówka z przekładaną rączką Cybex

Dodaj opinie na forum