Spacerówka powyżej 15 kg

Spacerówka powyżej 15 kg to element akcesoriów dla starszego dziecka. Jak każdy inny gadżet, powinien być dobrze dopasowany, zapewniać komfort oraz bezpieczeństwo i nie za wiele kosztować. Aby wybrać ten najlepszy, niestety będziemy musieli poświęcić na to trochę czasu. Na rynku jest wiele modeli, jednak nas powinny interesować te, które są najlepiej dopasowane do potrzeb.

Zatem jaki wózek spacerowy powyżej 15 kg wybrać? Czym te modele się od siebie różnią? Czym kierować się przy wyborze? To tylko kilka z wielu pytań, jakie mogą się pojawiać w naszej głowie. Dlatego stworzyliśmy dla Was dzisiejszy poradnik i serdecznie zachęcamy Was do jego przeczytania.

Nie traćcie czasu – zapraszamy do lektury!

Spacerówka powyżej 15 kg Ranking
Jaka Spacerówka powyżej 15 kg?
Ranking najlepszych >>>

Kiedy używać spacerówki powyżej 15 kg?

Jeśli planujemy zakup spacerówki powyżej 15 kg, z pewnością będzie to okres, gdy nasze dziecko już samodzielnie siedzi i trzyma główkę wyprostowaną. Wtedy ma on odpowiednio wyprofilowane siedzisko i do tego mamy pewność, że wagowo będzie dobrze. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się różnym modelom. Gdyż na opakowaniach może być nieco inny wiek podany. Czasem są to przedziały wiekowe. Najlepiej też obserwować rozwój malucha, gdyż u różnych dzieci może to przebiegać w różnym tempie.

Spacerówka powyżej 15 kg
Spacerówka powyżej 15 kg / Ranking, opinie i cena

Jak długo możemy używać spacerówki powyżej 15 kg?

Przede wszystkim to zależy indywidualnie od nas i rozwoju naszego dziecka. Spacerówka powyżej 15 kg jest dla starszych dzieci. Czyli takich, które już przekroczyły lub mniej więcej mają 15 kg. W zależności od rozwoju 15 kg można przekroczyć już od 3/4 roku życia. Czyli taki wiek zbliżający się do przedszkolnego. A im jest ono jeszcze starsze, tym coraz rzadziej po nie sięga.

Koniecznie zobacz: Spacerówka do 20 kg

Jaką spacerówkę powyżej 15 kg wybrać i kupić?

Wybór dobrej spacerówki powyżej 15 kg może nam zająć trochę czasu. Warto dokładnie sprawdzić, co jest nam oferowane i porównać z tym, czego oczekujemy. Oczywiście liczy się jakość i wytrzymałość, ale to nie wszystko. Jest jeszcze kilka elementów, które warto sprawdzić. Oto one:

  • siedzisko,
  • koła,
  • daszek,
  • waga,
  • składanie,
  • bezpieczeństwo.

Siedzisko w spacerówce powyżej 15 kg

Jeśli zależy nam, aby spacerówka powyżej 15 kg była dobrej jakości, koniecznie zwróćmy uwagę na jej siedzisko. Powinna posiadać rozkładane oparcie, tak by w razie zmęczenia maluch mógł się zdrzemnąć podczas spaceru. Przy siedzisku przyda się też podnóżek, który zapewni jeszcze większy komfort. Najlepiej taki regulowany z możliwością podnoszenia lub spuszczania.

A co z materiałem? Wózek spacerowy powyżej 15 kg powinien mieć siedzisko, które posiada oddychający materiał. Taki, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Zwykle jest więc to jakieś tworzywo sztuczne. Wszystkie twarde elementy, powinny być owinięte miękką, ochronną pianką. A samo siedzisko nie powinno być zbyt twarde, tak by maluch nie czuł żadnych wbijających się elementów. Do wyboru mamy też różne kolory materiału.

Koła w spacerówce powyżej 15 kg

Jeśli chodzi o wózek spacerowy powyżej 15 kg i jego koła, to do wyboru mamy różne rodzaje. Chętnie wybierane są te piankowe, gdyż mają mniejszą wagę i średniej jakości amortyzacje, co starcza na spacery po mieście. Jednak na dłuższe wycieczki polecane są koła pompowane. Są duże i ciężkie przez co dobrze chronią przed wstrząsami. Idealne poza miasto. Poliuretanowe są mało znane jeszcze, a są równie lekkie co piankowe, tylko są bardziej odporne na uszkodzenia. Kompromis stanowią większe koła z tyłu i mniejsze z przodu. Wtedy mamy większe szanse poradzić sobie na każdym terenie.

Daszek w spacerówce powyżej 15 kg

Każda spacerówka powyżej 15 kg posiada daszek ochronny. Zwykle jest on regulowany. Po maksymalnym rozłożeniu chroni nasze maluchy przed warunkami atmosferycznymi,czy to deszcz, słońce, również wiatr. Materiał zatem powinien być wodoodporny, aby nie przemokło i krople deszczu nie spadały dziecku na twarz. Atutem będzie też pionowy spad w dół, dzięki czemu mamy większą ochronę przed promieniami słonecznymi, nawet gdy nasza pociecha jedzie przodem do nich.

Jaka spacerówka powyżej 15 kg
Jaka spacerówka powyżej 15 kg-sprawdź cenę, opinie i ranking

Waga spacerówki powyżej 15 kg

To, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu spacerówki powyżej 15 kg jest jej waga. Najlżejsze modele same w sobie mają tylko 7 kg. Choć niektóre mogą być znaczcie cięższe, nawet dwukrotnie. A może to być dla nas ważne np, gdy mieszkamy w bloku bez windy i będziemy musieli codziennie znosić i wnosić wózek. Albo, gdy pakujemy go do bagażnika. Jego łatwość przenoszenia powinna być dla nas czymś ważnym.

Polecamy: Spacerówka do 400 zł

Składanie spacerówki powyżej 15 kg

Jeśli chodzi o składanie, to raczej każdy wózek spacerowy powyżej 15 kg ma taką opcję. Musimy jednak dokładnie sprawdzić, czy owe składanie będzie nam odpowiadać. Niektóre modele bowiem składają się w dół, inne bokiem. Warto też sprawdzić czy jest dostępna rączka, która ułatwi nam przenoszenie. To tak, jakbyśmy mieli walizkę na kółkach i ją za sobą ciągnęli. Składanie spacerówki powyżej 15 kg ułatwi też nam jej przewóz oraz przechowywanie, zwłaszcza, gdy nasze mieszkanie nie jest takie duże.

Bezpieczeństwo w spacerówce powyżej 15 kg

Bezpieczeństwo, jakie ma zapewnić spacerówka powyżej 15 kg można rozbić na kilka elementów. Po pierwsze liczą się tu pasy bezpieczeństwa. Są nam potrzebne, by maluch nie wypadł podczas jazdy. Aby sam nie mógł ich odpiąć wybierzmy te trzy- lub pięciopunktowe. Natomiast rodzic poradzi sobie z nimi bez większych problemów. Bardzo ważne są także hamulce. To one zapobiegają przemieszczaniu się wózka. Powinny być łatwe w obsłudze i intuicyjne. Zwykle znajdują się na dole wózka. Jeśli są skuteczne, nasz nowy gadżet nie zjedzie nawet z największej górki. Cała konstrukcja powinna być wykonana z solidnych materiałów. Takich ,które nie przemokną i nie przedrą się szybko.

Gdzie kupić spacerówkę powyżej 15 kg?

Dobry wózek spacerowy powyżej 15 kg możemy kupić w każdym stacjonarnym sklepie z wózkami i akcesoriami dla dzieci. Zawsze o pomoc możemy poprosić ekspedientkę, która nam doradzi. Jednak mamy też możliwość zamówić produkt ze sklepu internetowego. Wtedy warto czytać dokładnie opisy. Do znanych producentów należą: Cybex, Kinderkraft, Lionelo, Kiddy Urban, Lean Toys i inni.

Cena spacerówki powyżej 15 kg

Ile może kosztować spacerówka powyżej 15 kg? Taki wózek to nie jest ogromny koszt, który zrujnuje nasz domowy budżet. Zwykle średnia waha się od 200 zł – 400 zł za dobrej jakości modele. Choć wiadomo, że znajdziemy i tańsze i droższe. Jednak w tym zakresie znajdziemy godne polecenia gadżety.

Najlepsza spacerówka powyżej 15 kg
Najlepsza spacerówka powyżej 15 kg

Spacerówka powyżej 15 kg – opinie

Co sądzicie na temat spacerówki powyżej 15 kg? Czy to dobre rozwiązanie? W jakim wieku dziecka używacie lub używaliście? Jesteście zadowoleni z takiego wyboru? Co skłoniło Was do zakupu? Co było ważne podczas wyboru? A może jesteście zdecydowanie na „Nie”? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii. Czekamy w sekcji komentarzy!

Może Spacerówka dla 2 latka ?

Spacerówka powyżej 15 kg / Ranking najlepszych

Czy dla Was wybór wózka dla malucha też jest ciężkim orzechem do zgryzienia? Nie martwcie się! Mamy coś specjalnie dla Was! Oto nasz ranking najlepszych spacerówek powyżej 15 kg, w którym to znajdziecie tylko polecane przez innych rodziców produkty za niewielką cenę. Sprawdźcie sami!

1.
Lionelo Annet Plus Concrete
Spacerówka powyżej 15 kg Lionelo
2.
BABYSTYLE OYSTER 3 Mercury/City Grey 2019
Spacerówka powyżej 15 kg BABYSTYLE
3.
Valco Baby Snap 4 Sport Blue Denim
Spacerówka powyżej 15 kg Valco
4.
NUNA IVVI savi Indigo
Spacerówka powyżej 15 kg Nuna
5.
Oyster Zero Ink Black
Spacerówka powyżej 15 kg Oyster
6.
Oyster Zero - Oxford Blue
Spacerówka powyżej 15 kg Oyster
7.
Valco Snap 4 Sport - tailor made denim
Spacerówka powyżej 15 kg Valco
8.
Baby Jogger City Select 3 Onyx
Spacerówka powyżej 15 kg Baby Jogger
9.
Oyster Zero Regatta
Spacerówka powyżej 15 kg Oyster

Dodaj opinie na forum