Spacerówka od 0 miesięcy

Wiele rodziców decyduje się na spacerówkę od 0 miesięcy, aby przyzwyczaić dziecko do spacerów i poznawania świata. Jak wiadomo pierwsze miesiące życia są u dziecka bardzo ważne. To wtedy zapoznaje się ono z otoczeniem. Z racji początkowego etapu rozwoju jego głównym zastosowaniem jest wożenie niemowlaka w pozycji leżącej lub półleżącej/półsiedzącej. Zwykle mamy do wyboru modele nieco większe, ale też mniejsze. Wszystko zależy od tego, jaka konstrukcja będzie nam bardziej odpowiadała na lata.

Dlatego warto zastanowić się, jaka spacerówka od 0 miesięcy będzie dla nas odpowiednie. Jaki model wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jeśli mamy w głowie pytania bez odpowiedzi, koniecznie zostańcie z nami. Wszystkiego dowiecie się z naszego poniższego poradnika. Nie traćmy czasu! Sprawdźmy jak wybrać odpowiedni wózek oraz co polecają inni rodzice w rankingu najlepszych! Zapraszamy!

Spacerówka od 0 miesięcy Ranking
Jaka Spacerówka od 0 miesięcy?
Ranking najlepszych >>>

Jaką spacerówkę od 0 miesięcy wybrać i kupić?

Jeśli chcemy zakupić dobrej jakości spacerówkę od 0 miesięcy na kilka lat, warto zastanowić się, co jest dla nas ważne, jakie elementy liczą się dla nas najbardziej. Wtedy też możemy przyjrzeć się emu, co oferują nam różni producenci. Zwróćmy szczególną uwagę na parę istotnych parametrów, jakimi są:

  • stelaż,
  • siedzisko,
  • atesty i certyfikaty,
  • koła.
Spacerówka od 0 miesięcy
Spacerówka od 0 miesięcy/ Opinie, cena i ranking

Stelaż spacerówki od 0 miesięcy

Jeśli spacerówka od 0 miesięcy to musimy zwrócić uwagę na jej stelaż. To część wózka, która jest na dole całej konstrukcji. To na niej osadzone są najważniejsze elementy wózka. Ma wpływ na jego stabilność, ciężar czy amortyzację. Waga stelażu zależy od materiału, z którego został wykonany. Dlatego, gdy zależy nam na lekkiej spacerówce warto zdecydować się na aluminium. Ale jeśli chcemy bardzo wytrzymały na wiele lat i jeszcze dłużej to z pewnością powinniśmy wybrać stal. Warto też rozejrzeć się, który lepiej się rozkłada i składa w razi chęci przechowywania w domu lub przewozu w bagażniku.

Zobacz: Spacerówka powyżej 15 kg

Pierwszym przykładem jest stelaż krzyżowy, który budową przypomina „X”. W tym rodzaju mamy miękkie zawieszenie, co pozwala na maluchowi na lekkie kołysanie. A to jest ważne u niemowlaków. Większość z nich uwielbia kołysanie, wtedy lepiej i szybciej zasypiają. Jednak posiada też małą wadę w postaci wielkości. To dość spore gabaryty, które nie nadają się do małych aut i małych pomieszczeń.

Stelaż teleskopowy w spacerówce od 0 miesięcy przypomina odwrócone „Y”. W tym przypadku mamy zwykle amortyzatory sprężynowe. A to oznacza, że nie mamy takiej możliwości bujania. Po złożeniu najmuje za to znacznie mniej miejsca. Jako dodatek możemy uznać, że rączka jest regulowana, a to oznacza, że każdy może ją regulować pod swój wzrost.

Siedzisko w spacerówce od 0 miesięcy

Siedzisko w spacerówce od 0 miesięcy powinno być przede wszystkim wygodne i przestronne, aby zapewnić w pełni komfort maluszkowi podczas jazdy. Powinno też posiadać usztywnienie, które nie pozwoli dzieciom odczuwać metalowych elementów oraz miękkie wykończenie. Wzmocnione boki stanowią dodatkową ochronę, przed wypadnięciem. Siedzisko musi być odpowiednio wyprofilowane, na co wpływa też możliwość regulacji położenia. Ważne są też zawarte w nim pasy bezpieczeństwa. Miejsce powinno być dodatkowo umiejscowione głęboko, aby umożliwić spokojny sen.

Jaka spacerówka od 0 miesięcy
Jaka spacerówka od 0 miesięcy – opinie, ranking, cena

Dla wielu rodziców istotny może być też kolor siedziska w spacerówce od 0 miesięcy. Jasne kolory mogą się bardzo szybko brudzić, zwłaszcza podczas niepogody. Dlatego warto zdecydować się na wodoodporny i odporny na plamy oraz zabrudzenia materiał. Taki, który będzie można z łatwością utrzymać w czystości.

Polecamy: Spacerówka dla 2 latka

Atesty i certyfikaty w spacerówce od 0 miesięcy

Każda spacerówka od 0 miesięcy musi posiadać odpowiednie atesty oraz certyfikaty, które poświadczają, że jest ona bezpieczna dla dzieci. W Polsce muszą być spełnione określone normy unijne. Przede wszystkim nie mogą posiadać szkodliwych substancji. Istotny jest też rodzaj zapięcia pasów, wykończenie, wzmocnienie czy materiał. Każdy wózek musi również posiadać hamulce. Wszystkie informacje powinny być zawarte na opakowaniu, a w internecie w opisie produktu. Jeśli ich nie ma, lepiej wybrać inny model, gdyż ten może okazać się niepewny.

Koła spacerówki od 0 miesięcy

Każda spacerówka od 0 miesięcy ma koła, jednak do wyboru mamy różne opcje. Jeśli chodzi o ilość to producenci oferują nam 3 lub 4 koła. Wózki o 3 kołach czyli 2 z tyłu i jeden z przodu są zazwyczaj bardziej zwrotne i lżejsze, ale z reguły są też mniej stabilne. Wielu rodziców zgłasza też problemy podczas wsiadania czy wysiadania z komunikacji miejskiej. Dlatego ten rodzaj najczęściej jest stosowany w modelach sportowych.

Z kolei spacerówka od 0 miesięcy, która ma 4 koła gwarantuje nam większą stabilność, ale za to gorszą skrętność i do tego zajmuje znacznie więcej miejsca w domu czy w bagażniku po złożeniu. Te modele są cięższe i większe.

Najlepsza spacerówka od 0 miesięcy

Jeśli najlepsza spacerówka od 0 miesięcy to jaka? Przede wszystkim dopasowana do parametrów dziecka, czyli najlepiej, żeby była regulowana. W ten sposób odpowiednio ją dopasujemy. Do tego warto zwrócić uwagę na jej dodatkowe element, ale też na jakość materiału, wytrzymałość czy siedzisko. Materiał powinien być plamoodporny i jednocześnie miękki dla dziecka. Daszek ma chronić malucha przed warunkami atmosferycznymi. Zatem najlepszy oznacza, że dokonaliśmy dobrego wyboru, że wszystko nam odpowiada w produkcie.

Gdzie kupić spacerówkę od 0 miesięcy?

Dobra spacerówka od 0 miesięcy to bardzo ważny zakup, dlatego polecamy go dokonać w stacjonarnym sklepie z akcesoriami dla dzieci. Dlaczego to dobre rozwiązanie? Gdyż na własne oczy możemy zobaczyć każdy model i je porównać. Dokładnie sprawdzimy, jakie elementy nam odpowiadają, a które nie. Jednak duży wybór jest także w internetowych sklepach.

Do znanych producentów możemy zaliczyć m. in. Babyzen, Smiki, Chiccot, Marley, Kinderkraft, Caretero, Momi i inni.

Najlepsza spacerówka od 0 miesięcy
Najlepsza spacerówka od 0 miesięcy

Cena spacerówki od 0 miesięcy

Czy spacerówka od 0 miesięcy jest droga? To wszystko zależy od naszego domowego budżetu i kwoty, jaką nałoży producent i sklepy. Zwykle ceny jednak wahają się między 300 zł a 400 zł. Choć trafimy na i tańsze i droższe. Zawsze zwracajmy uwagę na jakość oraz dodatkowe elementy.

Sprawdź: Spacerówka dla 3 latka

Spacerówka od 0 miesięcy – opinie

Jakie Waszym zdaniem są spacerówki od 0 miesięcy? Czy to dobry wybór? Dlaczego zdecydowaliście się na takie, a nie inne rozwiązanie? Co Wami kierowało i co było dla Was ważne, podczas zakupów? Chcecie się z nami podzielić wyjątkowym modelem godnym polecenia, a może macie taki, którego byście nie polecali? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych doświadczeń w tym temacie. Koniecznie dajcie znać! Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Spacerówka od 0 miesięcy / Ranking najlepszych

Każdy gadżet dla dziecka trzeba wybrać starannie? Z dużą troską i namysłem? My się z tym zgadzamy. Dlatego aby Wam pomóc, stworzyliśmy ranking najlepszych spacerówek od 0 miesięcy. W zestawieniu znajdziecie tylko godne poleceni produkty, które chętnie kupują inni rodzice. Sprawdźcie opis, sprawdźcie cenę – wszystko w jednym miejscu. Z pewnością znajdziecie coś dla swojego malucha.

Dodaj opinie na forum