Spacerówka na pompowanych kołach

Najlepsza spacerówka na pompowanych kołach to wybór, który spędza sen z powiek niejednego rodzica. Gdy maluch wyrasta z gondoli, naturalnym ruchem jest sięgnięcie po wózek spacerowy i wielu rodziców zastanawia się, czy pozostać przy tym z zestawu 3w1, czy kupić nowy, a jeśli wybór pada na tę drugą opcję – jaką spacerówkę wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się, jakie są różnice między spacerówkami na pompowanych kołach a innymi wózkami spacerowymi, dlaczego warto wybrać spacerówki na pompowanych kołach, na co zwrócić uwagę, wybierając ten model spacerówki, jakie są najlepsze wózki dziecięce w tej kategorii oraz jak wyglądają ceny i opinie o tych wózkach.

Spacerówka na pompowanych kołach Ranking
Jaka Spacerówka na pompowanych kołach?
Ranking najlepszych >>>

Jakie są różnice pomiędzy spacerówkami na pompowanych kołach a innymi?

Spacerówki na pompowanych kołach poradzą sobie z niemal każdym terenem – to właśnie wyróżnia je na tle innych wózków. Koła pompowane składają się z opony i dętki, w której ciśnienie regulujemy samodzielnie poprzez dopompowanie albo spuszczenie powietrza. Koła pompowane są podatne na uszkodzenia mechaniczne, na przykład przez najechanie na szkło czy gwóźdź, ale dętka to koszt kilku, kilkunastu złotych i nie trzeba jej szukać w specjalistycznym sklepie z wózkami. Najczęściej dętkę do wózka na pompowanych kołach znajdziemy w dobrym sklepie rowerowym w swojej okolicy.

Wózki na kołach piankowych są mniej podatne na uszkodzenia i lżejsze od spacerówek na kołach pompowanych, ale dobrze się prowadzą tylko na gładkim, równym terenie, na przykład na asfaltowym chodniku.

Spacerówka na pompowanych kołach
Spacerówka na pompowanych kołach / Jaką wybrać? Gdzie kupić najlepszą? Mamy ranking, ceny i opinie

Dlaczego warto wybrać wózek spacerowy na pompowanych kołach?

Najlepsze spacerówki na pompowanych kołach doskonale amortyzują wstrząsy, zapewniając komfort dziecku, które nie odczuwa nierówności podłoża. Wózek na kołach pompowanych jest wygodny również dla rodzica: dużo łatwiej się go prowadzi, a wjeżdżanie na krawężniki przestaje być problemem i staje się przyjemnością. Spacerówka z pompowanymi kołami sprawdzi się na każdej nawierzchni, łatwo jeździ się nią zarówno po mieście, jak i po kocich łbach, polnych drogach, śniegu i piasku.

Jaką spacerówkę na pompowanych kołach wybrać?

Na początek musisz zastanowić się, czy chcesz używać dotychczasowego stelaża z wózka 3w1, czy planujesz kupić zupełnie nową spacerówkę. Z doświadczenia rodziców wiemy, że choć początkowo opcja pierwsza wydaje im się atrakcyjniejsza finansowo, to w końcu decydują się na opcję drugą.

Niezależnie od tego, którą z możliwości wybierzesz, weź pod uwagę poniższe czynniki, zwracając szczególną uwagę na te, które wydają Ci się najważniejsze. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepszą spacerówkę na pompowanych kołach.

Jaka Spacerówka na pompowanych kołach
Jaka Spacerówka na pompowanych kołach najlepsza? Ceny, ranking i opinie rodziców na forum

Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszą spacerówkę na pompowanych kołach?

  1. Waga wózka – To, ile waży wózek spacerowy na pompowanych kołach, jest szczególnie ważne dla rodziców mieszkających na wyższych piętrach, którzy codziennie będą musieli znosić i wnosić wózek po schodach. W trosce o swój kręgosłup, warto wybrać jak najlżejszy wózek spacerowy z pompowanymi kołami. Lekkie spacerówki tego typu mogą ważyć nawet mniej niż 7kg!
  2. Dopuszczalna waga dziecka – To kryterium na początku nie wydaje się tak ważne, ale warto pomyśleć o tym, by spacerówka na pompowanych kołach posłużyła jak najdłużej. Większość wózków spacerowych z pompowanymi kołami dopuszcza maksymalną wagę dziecka na poziomie 15kg, a niektóre maluchy osiągają ją już w wieku około półtora roku! Dlatego jeśli nasza pociecha szybko rośnie, warto rozejrzeć się za spacerówką o dopuszczalnej wadze dziecka do 20, 22, a nawet 30kg, aby wózek posłużył do około czterech lat.
  3. Regulacja oparcia – Najlepsze spacerówki na pompowanych kołach pozwalają rozłożyć oparcie na płasko tak, by dziecko mogło wygodnie ułożyć się do snu.
  4. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi – Wózki spacerowe z pompowanymi kołami wyposażone są w rozkładaną budkę, która chroni dziecko przed deszczem i słońcem. Warto także sprawdzić, czy producent dodaje takie akcesoria, jak parasolka czy folia przeciwdeszczowa, które mogą być potrzebne w najmniej spodziewanym momencie.
  5. Zabezpieczenie dziecka przed wypadnięciem z wózka – Maluchy, które przesadzamy do wózka spacerowego, są już zazwyczaj na tyle duże, by się wiercić i próbować się wydostać z siedziska, dlatego bardzo ważne jest, by zadbać o ich bezpieczeństwo. Dobra spacerówka na pompowanych kołach powinna być wyposażona w trzy- lub pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które trudno rozpiąć dziecku, a także pałąk, pokryty miękkim materiałem.
  6. Wygoda rodzica – Aby wybrać najlepszą spacerówkę na pompowanych kołach, warto przymierzyć kilka modeli, by ustalić, jaka wysokość rączki nam odpowiada i czy hamulce zostały umieszczone w dogodnych dla nas miejscach. Najlepsze wózki spacerowe z pompowanymi kołami mają możliwość regulowania wysokości rączki.
  7. Rozmiar kół – W spacerówce na pompowanych kołach stosuje się różne rozmiary kół. Im większe, tym łatwiej wjeżdżać wózkiem na krawężnik i prowadzić po nierównym terenie, ale też duże pompowane koła sprawiają, że wózek spacerowy więcej waży.
  8. Wymiary po złożeniu – To, jakie wymiary będzie miał wózek spacerowy na pompowanych kołach po złożeniu, jest szczególnie ważne dla posiadaczy samochodów o niewielkich bagażnikach. Przed kupnem spacerówki zmierz swój bagażnik i zastanów się, ile rzeczy jeszcze będzie musiało się w nim zmieścić, a następnie na tej podstawie określ maksymalny rozmiar złożonej spacerówki, który pozwoli Ci dogodnie zapakować wszystko do auta.

Opinie o spacerówkach na pompowanych kołach

Ciekawią nas Wasze recenzje i opinie o spacerówkach na pompowanych kołach. Jako rodzice macie z nimi kontakt każdego dnia więc sami najlepiej wiecie jak się sprawdzają! Swoje opinie podrzućcie na forum w komentarzach.

Zobacz także jak sprawdza się spacerówka z przekładanym siedziskiem.

Cena wózków spacerowych na pompowanych kołach

Ceny spacerówek z pompowanymi kołami są bardzo zróżnicowane. Zaczynają się od około 500 złotych i kończą w okolicach 2,5, a nawet 3 tysięcy złotych. Jednak wybierając najlepszy wózek spacerowy na pompowanych kołach, pamiętaj, że jest to inwestycja na kilka lat, i to inwestycja w wygodę Twoją i dziecka.

Najlepsza Spacerówka na pompowanych kołach
Najlepsza Spacerówka na pompowanych kołach

Gdzie kupić spacerówkę na pompowanych kołach?

Wybierając wózek spacerowy, czasem dobrze udać się do dużego sklepu stacjonarnego z akcesoriami dziecięcymi, aby przymierzyć kilka modeli. Jednak najbardziej korzystne cenowo okazuje się kupienie spacerówki na pompowanych kołach w Internecie – sklepy online z reguły narzucają mniejszą marżę.

Wózki dziecięce na pompowanych kołach ma w swojej ofercie większość producentów zajmujących się sprzedażą wózków, na przykład Valco Baby, Cybex, Joie, Espiro, Coletto, Bebetto, Lionelo czy Britax-Römer, a także wiele innych.

Spacerówki na pompowanych kołach / Ranking najlepszych

Wobec tak dużego wyboru rodzic może czuć się zagubiony, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najchętniej wybieranych spacerówek na pompowanych kołach.

1.
KinderKraft Moov 3w1 Navy
Spacerówka na pompowanych kołach KinderKraft
2.
Britax B-MOTION 4 PLUS Wood Brown
Spacerówka na pompowanych kołach Britax
3.
Britax AFFINITY 2 Flame Red
Spacerówka na pompowanych kołach Britax
5.
KinderKraft Moov 3w1 Black
Spacerówka na pompowanych kołach KinderKraft
6.
Bebetto LUCA ! ! ! 16 Wbbt01
Spacerówka na pompowanych kołach Bebetto
9.
ABC Design Design DESIGN SALSA 4 AIR 3W1 Nature Wabc08
Spacerówka na pompowanych kołach ABC Design
10.
Britax GO NEXT 2w1 BROWN MELANGE
Spacerówka na pompowanych kołach Britax

Dodaj opinie na forum