Spacerówka na dużych kołach

Spacerówka na dużych kołach, a może taka na małych? To jeden z wyborów, przed którymi staje rodzic w pierwszym roku życia dziecka. Jako, że tych wyborów trochę jest, a świeżo upieczeni mama i tata mają w tym okresie sporo na głowie, dziś podpowiadamy: czy wybrać spacerówkę na dużych kołach?

Jeśli tak, to jaką?

Spacerówka na dużych kołach Ranking
Jaka Spacerówka na dużych kołach?
Ranking najlepszych >>>

Zalety spacerówki na dużych kołach

Wózek spacerowy na dużych kołach niewątpliwie ma sporo zalet. Warto kupić właśnie taki pojazd dla swojego maluszka, jeśli cenimy sobie:

 1. Wygodne podjeżdżanie pod krawężnik;
 2. Dobrą amortyzację;
 3. Bezproblemowe prowadzenie wózka;
 4. Dużą odporność na różne nawierzchnie;
 5. Spacery po lesie, po plaży i po kocich łbach.

Wady spacerówki na dużych kołach

Taki wózek posiada oczywiście również wady: zazwyczaj jest większy i cięższy, choć oczywiście znajdziemy też na rynku lekkie spacerówki na dużych kołach. Zajmuje też więcej miejsca w bagażniku.

Na tej podstawie musimy się zastanowić, jakie mamy oczekiwania wobec wózka, by odpowiedzieć na pytanie, czy wybrać spacerówkę na dużych kołach. Naszym zdaniem jest to wózek stanowczo bardziej uniwersalny w polskich warunkach.

Spacerówka na dużych kołach
Spacerówka na dużych kołach / Jaka najlepsza? Którą wybrać? Ranking, opinie rodziców i cena

Jaką wybrać spacerówkę na dużych kołach?

Jeśli wiemy już, że chcemy kupić spacerówkę na dużych kołach, zastanówmy się, jaką wybrać. Weźmy pod uwagę:

 1. Rodzaj kół
 2. Wielofunkcyjność
 3. Kierunek jazdy
 4. Inne funkcje

Rodzaje kół w spacerówkach na dużych kołach

Duże koła w spacerówkach należą zazwyczaj do jednej z trzech grup. Najpopularniejszą stanowią koła pompowane, przypominające te w rowerze. Znajoma konstrukcja z opony i dętki wymaga sprawdzania ciśnienia w kole, a także wymiany zużywających się elementów co jakiś czas, ale z drugiej strony, duże koła pompowane w spacerówce zapewniają olbrzymi komfort dziecku i rodzicowi.
Drugim rodzajem dużych kół w spacerówkach są te piankowe. Najlżejsze i najtańsze, bezobsługowe wydają się dobrym wyborem, ale szybko się zużywają, a koszt ich wymiany jest nieco większy niż kupno nowej dętki.

Ostatni rodzaj to koła z poliuretanu, nowoczesnego tworzywa sztucznego, są lekkie, odporne na ścieranie i temperaturę otoczenia. Rodzice cenią je sobie za to, że są bezobsługowe, a przy tym zapewniają komfort jazdy niemal równy temu znanemu z pompowanych kół. Naszym zdaniem warto postawić na tę opcję.

Zobacz także jaka spacerówka z przekładanym siedziskiem jest najlepsza?

Spacerówka na dużych kołach – czym się różni trzy od czterech?

Wśród spacerówek na dużych kołach znajdziemy modele czterokołowe i trzykołowe. Czym się różnią?
Modele czterokołowe są zdecydowanie bardziej rozpowszechnione. Charakteryzują się tym, że zazwyczaj z przodu mają koła o nieco mniejszej średnicy, a z tyłu – o większej. Te przednie zazwyczaj są skrętne z możliwością zablokowania w pozycji do przodu i umożliwiają łatwe manewrowanie w wąskich przejściach i na zatłoczonych chodnikach.

Wózki trójkołowe to wybór rodziców ceniących aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu. W tych modelach mamy dwa koła z tyłu oraz jedno na środku, z przodu. Łatwo nimi manewrować i pokonywać nawet wysokie przeszkody, ale musimy pamiętać, że są bardziej wywrotne.

Wielofunkcyjność spacerówki na dużych kołach kołach

Wózki dziecięce na dużych kołach dzielą się na wielo- i jednofunkcyjne. W wózkach wielofunkcyjnych, poza siedziskiem spacerówki, możemy zamontować na stelażu również gondolę, a często i fotelik samochodowy. To dobry wybór, jeśli zależy nam, by jak najdłużej używać wózka, i sięgnijmy po niego, jeśli dopiero szukamy pojazdu dla nienarodzonego jeszcze brzdąca.

Wózki jednofunkcyjne to po prostu spacerówki na dużych kołach. W tym przypadku siedzisko będzie przytwierdzone na stałe do stelaża, choć w niektórych modelach istnieje możliwość demontażu, a czasem przełożenia go tyłem/przodem do kierunku jazdy. Ta opcja produkowana jest z myślą o większych, siadających już maluszkach, często mniejsza, lżejsza i wygodniejsza w składaniu.

Kierunek jazdy w spacerówce na dużych kołach

Choć większość spacerówek na dużych kołach pozwala na umieszczenie dziecka tylko tyłem do rodzica, a przodem do kierunku jazdy, to istnieje szereg modeli, pozwalających na przekładanie siedziska. Wybierzmy je, jeśli chcemy widzieć dziecko podczas spaceru lub nasz maluch płacze, kiedy traci nas z pola widzenia. To funkcja szczególnie ważna dla rodziców młodszych dzieci (od około 6 miesiąca do 1 roku życia), bo niemowlęta często nie są jeszcze tak zainteresowane podziwianiem świata, jak ich starsi koledzy. Kiedy dziecko dorośnie do jazdy przodem do świata, właściwe ustawienie siedziska to kwestia kilkudziesięciu sekund.

Zobacz także jaka spacerówka na pompowanych kołach sprawdzi się w terenie.

Inne funkcje spacerówek na dużych kołach

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kupując spacerówkę na dużych kołach? Podpowiadamy, które funkcje są szczególnie cenne.

 • Możliwość rozłożenia oparcia na płasko to funkcja szczególnie ważna dla rodziców maluszków, które lubią spać podczas spaceru. Zapewnia wygodną i zdrową pozycję drzemiącemu dziecku.
 • Moskitiera to akcesorium przydatne głównie wiosną i latem. Dzięki niej nieproszeni goście w postaci owadów nie dostaną się do naszego dziecka, a my spacerujemy spokojnie, wiedząc, że nasza pociecha nie jest narażona na użądlenia.
 • Folia przeciwdeszczowa i głęboki daszek to rzeczy, które chronią naszego malucha przed deszczem i wiatrem.
 • Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz pałąk zapobiegają wypadnięciu dziecka z wózka spacerowego na dużych kołach podczas jazdy.
 • Okienko w budce wózka pozwala nam na podgląd, co robi dziecko, nawet jeśli siedzi ono tyłem do nas. Na postoju możemy je wykorzystać do zajmującej uwagę malucha zabawy w „akuku”.
 • Regulacja podnóżka zapewni dziecku zdrową dla kręgosłupa pozycję.
 • Odblaskowe elementy sprawiają, że jesteśmy widoczni nawet po zmroku.
 • Kosz na zakupy i duża torba pozwalają na wygodne przewożenie wszystkich rzeczy, a jak wiemy, maluch może ich potrzebować bardzo wiele.
 • Waga wózka to sprawa kluczowa dla wielu rodziców. Lekkie spacerówki z dużymi kołami mogą ważyć już poniżej 10 kg.
Jaka Spacerówka na dużych kołach
Jaka Spacerówka na dużych kołach najlepsza? Opinie rodziców, ranking i ceny na forum.

Jaka spacerówka na dużych kołach jest najlepsza?

Dobra spacerówka na dużych kołach jest na tyle lekka, by łatwo ją przenosić, a jednocześnie dość ciężka, by zachować stabilność. Ma szerokie siedzisko oraz duży limit wagowy, co sprawia, że wózek posłuży nam długo, aż dziecko nie będzie się poruszać wyłącznie na własnych nogach. Pamiętajmy, że nawet dzieci 3- i 4-letnie potrzebują jeszcze czasem wózka, szczególnie, jeśli wyruszamy w długie i trudne trasy.

Cena wózka spacerowego na dużych kołach

Spacerówkę na dużych kołach kupimy już za około 200 zł. Ceny najdroższych modeli, zazwyczaj wielofunkcyjnych, dochodzą nawet do 2000-3000 zł.

Opinie o spacerówkach na dużych kołach

Jeśli macie już wózek spacerowy, dajcie znać w sekcji komentarzy, czy wybraliście duże, czy małe koła? Co przeszkadza Wam w Waszych wózkach, a co sobie w nich cenicie? Czekamy na Wasze opinie!

Spacerówka na dużych kołach / Ranking najlepszych

Wybór odpowiedniej spacerówki to bardzo ważna kwestia przy kompletowaniu wyprawki. Zaufaj sprawdzonym opcjom i sprawdź nasz ranking najchętniej kupowanych wózków spacerowych na dużych kołach.

1.
Kinderkraft HELSI Deep Black
Spacerówka na dużych kołach KinderKraft
2.
Bebetto Luca 2w1 30
Spacerówka na dużych kołach Bebetto
4.
Bebetto Luca 3w1 32
Spacerówka na dużych kołach Bebetto
7.
Bebetto Luca 2w1 33
Spacerówka na dużych kołach Bebetto
8.
BEBETTO LUCA PRO 2w1 33
Spacerówka na dużych kołach Bebetto
10.
Baby Design Look Air Jasnoszary
Spacerówka na dużych kołach Baby Design

Dodaj opinie na forum