Spacerówka do 400 zł

Spacerówka do 400 zł to dość podstawowy wózek, który kupujemy, gdy nasz maluch wyrasta już z gondoli. Kiedy przypada ten moment? Zazwyczaj jest to po szóstym miesiącu życia, choć niektóre maluszki robią to szybciej, inne później. I nie chodzi tylko o wyrastanie w takim sensie fizycznym – bycie zbyt dużym, by zmieścić się na długość w wózku – ale też o rozwój dziecka. Maluch, który siada samodzielnie, powinien być w wózku przypięty pasami, ponieważ chwila nieuwagi wystarczy do tragedii, a w wózku głębokim nie ma takiej możliwości. Dlatego zwykle ta właśnie ciekawość świata jest najważniejszym wyznacznikiem.

Znaleźliście się właśnie w tym momencie i nie wiecie, jaka spacerówka do 400 zł jest najlepsza? W takim razie zachęcamy do lektury naszego poradnika! Podpowiadamy w nim wszystko, co musicie wiedzieć przed zakupem.

Spacerówka do 400 zł Ranking
Jaka Spacerówka do 400 zł?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest spacerówka do 400 zł?

Spacerówka, czy też wózek spacerowy do 400 zł to rodzaj wózka dziecięcego dostosowany do maluchów, które już samodzielnie siadają lub przynajmniej próbują to robić. W przeciwieństwie do gondoli, jest on bardziej odkryty, umożliwia przyjęcie pozycji siedzącej. Posiada szereg udogodnień dla rodziców starszych dzieci, poprawiających nie tylko komfort użytkowania, ale i bezpieczeństwo maluszka, jak choćby niższe siedzisko czy pasy, dlatego to tak ważne, by zamienić gondolkę na spacerówkę w odpowiednim momencie.

Spacerówka do 400 zł
Spacerówka do 400 zł – opinie i ranking najlepszych / Gdzie kupić?

Spacerówka do 400 zł a wózek 3w1

Rodzicom niemowlaków często wydaje się, że skoro kupili wózek 3w1 lub 2w1, tak zwany wielofunkcyjny, to zakup spacerówki do 400 zł ich ominie. Oczywiście, jest to możliwe, jednak musimy wziąć pod uwagę, że siedzisko spacerowe montowane do stelażu z gondoli ma swoje ograniczenia. Jest ono wyższe, przez co dziecku trudniej do niego wchodzić. Za każdym razem, gdy rozkładamy wózek, musimy je montować na nowo. Taki zestaw jest wreszcie bardzo ciężki, trudno się prowadzi, ciężko tu mówić o tym, by zmieścił się w bagażniku małego, miejskiego auta. Nie rozłożymy go też jedną ręką, w drugiej trzymając dziecko.

Zobacz też: Wózek spacerowy do 600 zł

Owszem, siedzisko spacerowe z wózka 3w1 jest bardzo wygodne dla malca – przestronne, wielofunkcyjne, często odpowiednio zabudowane. Rodzice jednak nie podzielają tego entuzjazmu, dlatego namawiamy, by kupić tani wózek spacerowy do 400 zł, chociażby tylko na podróże i wypady na miasto.

Jaką spacerówkę do 400 zł wybrać? Typ wózka

Jeżeli chodzi o dobre spacerówki do 400 zł, mamy w zasadzie dwie drogi, które nieco różnią się udogodnieniami i funkcjami. Najpopularniejszy jest klasyczny wózek spacerowy do 400 zł, w którym siedzisko jest na stałe połączone ze stelażem. Mimo dość małej wagi i niewielkich rozmiarów, wózek ten zachowuje wszystkie funkcjonalności siedziska spacerowego z wózka wielofunkcyjnego. Znajdziemy tu więc rozkładany daszek, oparcie do rozłożenia na płasko czy kosz na zakupy.

Sprawdź także: Spacerówka dla 2 latka

Tych udogodnień pozbawiona jest natomiast spacerówka do 400 zł typu parasolka. Jej atutem są za to bardzo kompaktowe rozmiary i niemal nieodczuwalna waga, dlatego z reguły wybierają ją rodzice starszaków. świetnie sprawdza się wówczas, gdy dziecko chodzi już samodzielnie i tylko sporadycznie potrzebuje wózka – dzięki temu mamy go zawsze pod ręką.

Jaka spacerówka do 400 zł jest najlepsza?

Pora ustalić, jaki wózek spacerowy do 400 zł jest najlepszy. W tym celu zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Wygoda dziecka,
  • Wygoda rodzica,
  • Bezpieczeństwo,
  • Koła.
Jaka spacerówka do 400 zł
Jaka spacerówka do 400 zł jest najlepsza? Sprawdź opinie i ranking

Wygoda dziecka w spacerówce do 400 zł

Zacznijmy od najważniejszej dla rodziców kwestii, czyli wygody małego pasażera. Najlepsza spacerówka do 400 zł oferuje miękkie, dobrze wypełnione siedzisko. Jeśli nasza pociecha rozwija się w górnej części siatek centylowych, wybierzmy taki wózek, w którym jest ono dość szerokie. Sporym atutem jest także możliwość rozłożenia oparcia do spania oraz odpowiednio duży daszek, by chronił dziecko przed słońcem i warunkami atmosferycznymi.

Może Cię zainteresować: Spacerówka do 300 zł

Spacerówka do 400 zł a wygoda rodzica

Rodzice mają tendencję zapominać o sobie i wybierać spacerówki do 400 zł tylko pod dziecko. To błąd! Spacery powinny być przyjemnością dla obydwu stron. Dlatego właśnie polecamy sięgnąć po wózek spacerowy do 400 zł, który posiada regulowaną wysokość prowadnicy, by dopasować ją do wzrostu opiekuna. Dużym atutem będzie także wygodna, pojemna torba do wózka, kosz na zakupy oraz uchwyt na napój dla rodzica. Dodajmy do tego możliwość składania jedną ręką i małą wagę, by łatwo włożyć wózek do bagażnika czy wnieść po schodach, a wyjdzie nam połączenie idealne!

Bezpieczeństwo spacerówki do 400 zł

Kolejna ważna sprawa – najlepsza spacerówka do 400 zł musi być bezpieczna. Zwróćmy więc uwagę na pięciopunktowe pasy. Ich rozpinanie powinno być na tyle trudne, by nie poradziło sobie z nimi dziecko, ale na tyle łatwe, by w razie kryzysowej sytuacji – na przykład wymiocin czy zakrztuszenia – rodzic był w stanie błyskawicznie wydobyć dziecko z wózka. Niezwykle istotnym elementem są również hamulce, należy je blokować za każdym razem, gdy nie trzymamy wózka, nawet jeśli podłoże wydaje nam się równe.

Zobacz też: Spacerówka dla 6 miesięcznego dziecka

Koła w spacerówce do 400 zł

Ostatnia cecha, na którą chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę, to koła. Najlepsza spacerówka do 400 zł posiada małe, lekkie i bezobsługowe kółka, które nie generują dodatkowych kosztów. Sprawdzą się one głównie w mieście, na równej powierzchni. Jeśli szukamy wózka spacerowego do 400 zł do zadań specjalnych, musimy się pogodzić z tym, że będzie on cięższy. Musi mieć bowiem duże, pompowane koła, którym niestraszna leśna ściółka, żwir, błoto czy piasek.

Najlepsza spacerówka do 400 zł
Najlepsza spacerówka do 400 zł

Gdzie kupić spacerówkę do 400 zł?

Dobrą spacerówkę do 400 zł kupimy w sklepie internetowym, ale nie tylko. Znajdziemy ją również w sklepach stacjonarnych, najlepiej specjalistycznych z wózkami, gdzie mamy dostępną ścieżkę do jej przetestowania. Producenci takich wózków to na przykład Lionelo, MoMi, Kinderkraft, Chicco, Caretero i inni.

Spacerówka do 400 zł – opinie

Sekcję komentarzy pozostawiamy do Waszej dyspozycji! Jeśli chcecie pomóc innym Czytelnikom w zakupie, dajcie znać, jaki wózek Wy wybraliście i jak się sprawdził. Pamiętajcie, że opinie o spacerówkach do 400 zł są jednym z najważniejszych kryteriów wyboru, gdyż powiedzą nam o tym, czego producent w opisie wózka nie jest w stanie ująć.

Spacerówka do 400 zł / Ranking najlepszych

A skoro już przy opiniach jesteśmy, na ich podstawie przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych spacerówek do 400 zł. Mamy nadzieję, że poniższe zestawienie pomoże Wam wybrać idealny środek transportu dla Waszego maluszka.

Dodaj opinie na forum