Spacerówka do 300 zł

Spacerówka do 300 zł to bardzo podstawowy wózek, który jednak może się sprawdzić świetnie. Kupując jakikolwiek gadżet dla dziecka, nawet w niezbyt wysokim budżecie, zależy nam przede wszystkim na komforcie naszej pociechy. Często zapominamy jednak o sobie – a jednak, warto zwrócić uwagę również na ten aspekt dobrej spacerówki do 300 zł. Chociaż nie należy ona do najwyższej półki cenowej, dobrze dobrana, może odpowiadać naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Jeśli to Wasze pierwsze dziecko lub poszukujecie wózka na prezent dla kogoś bliskiego, macie prawo nie orientować się w skomplikowanym świecie wózków dziecięcych. Od czego macie nas? W naszym poradniku podpowiadamy, jaka spacerówka do 300 zł jest najlepsza, czym się wyróżnia i jakie jej cechy warto wziąć pod uwagę.

Spacerówka do 300 zł Ranking
Jaki wózek spacerowy do 300 zł?
Ranking najlepszych >>>

Spacerówka do 300 zł – od kiedy?

Dobra spacerówka do 300 zł to rodzaj wózka przeznaczonego dla dzieci, które wyrosły już z wózka głębokiego, tak zwanej gondoli. Często siedzisko spacerowe dołączone jest do stelaża, który służy nam od narodzin dziecka, jednak bywa ono nieporęczne, ciężkie i trudno zmieścić je w bagażniku. Świetnie nadaje się więc na spacery po okolicy, jednak jeśli często wyjeżdżamy, musimy podróżować autobusem lub mieszkamy na wyższym piętrze w bloku, spacerówka do 300 zł to zakup, który warto przemyśleć.

Rodzice często pytają, od kiedy można jej używać. Na spacerówkę do 300 zł przerzucamy się zazwyczaj wtedy, gdy nasz maluch niecierpliwi się w wózku głębokim i okazuje to krzykiem oraz płaczem. My jednak radzimy poczekać, aż zacznie on siadać samodzielnie – dzięki temu mamy pewność, że siedząca pozycja, jaką przyjmuje on w wózku spacerowym do 300 zł nie zaszkodzi jego kręgosłupowi i nie spowoduje wad postawy. Na pewno będzie to zmiana na lepsze, ponieważ dziecko w wózku spacerowym więcej widzi i czerpie większą przyjemność z przejażdżki.

Zobacz też: Spacerówki do 500 zł.

Spacerówka do 300 zł
Spacerówka do 300 zł / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Opinie i ranking

Jaką spacerówkę do 300 zł wybrać i kupić? Rodzaj wózka

Zanim zajmiemy się pozostałymi parametrami, warto podzielić dostępne na rynku spacerówki do 300 zł na dwa podstawowe rodzaje.

Należą do nich:

  1. Spacerówka do 300 zł typu parasolka – jak sama nazwa mówi, składa się do bardzo niewielkich rozmiarów, przypominających parasol. Priorytetem w jej projektowaniu jest niska waga i kompaktowe rozmiary, jednak odbywa się to niejako kosztem dziecka. Decydując się na taki wózek, musimy się liczyć z tym, że starszy on raczej na krótsze przejażdżki, aniżeli wielogodzinne drzemki podczas spaceru.
  2. Spacerówka do 300 zł typu walizka lub inna – tutaj również siedzisko jest na stałe połączone ze stelażem. Jest ona nieco większa od parasolki, jednak wciąż pozostaje dość lekka, zwrotna i niewielka po złożeniu. Priorytetem jest jednak przede wszystkim wygoda dziecka, a także rodzica.

Spacerówka do 300 zł – nowa czy używana?

Chociaż zazwyczaj rodzicom marzy się nowa spacerówka do 300 zł, okazuje się, że wózek używany może lepiej spełnić nasze oczekiwania. W chwili zakupu należał on bowiem do wyższej półki cenowej, przez co ma na ogół bardzo dobrą jakość oraz dodatkowe funkcje, na które nie moglibyśmy liczyć w wózku nowym. Z reguły jest on też solidniejszy, bo skoro przetrwał inne dzieci przed naszymi, to znaczy, że należy raczej do bezawaryjnych. Wózek spacerowy do 300 zł to gadżet, którego używamy intensywnie tylko przez około rok, z czasem służy nam coraz rzadziej, dlatego oferty na rynku wtórnym obejmują ładne, niezniszczone wózki w przystępnych cenach. Jeśli boimy się kupować od osoby prywatnej, możemy wybrać spacerówkę do 300 zł z komisu zajmującego się sprzedażą wózków używanych.

Zobacz także: Spacerówka do 1000 zł.

Jaka Spacerówka do 300 zł
Jaka Spacerówka do 300 zł najlepsza? Opinie i ranking

Jaka spacerówka do 300 zł jest najlepsza?

Znamy już podstawowe rodzaje wózków spacerowych, wiemy też z pewnością, czy interesuje nas model używany, czy nowy. Pora przyjrzeć się innym parametrom i ustalić, jaka spacerówka do 300 zł jest najlepsza, biorąc pod uwagę potrzeby naszej rodziny.

Cechy wózka, które musimy wziąć pod uwagę, to przede wszystkim:

  • Siedzisko i oparcie,
  • Ochrona dziecka,
  • Prowadzenie,
  • Dodatkowe atuty.

Siedzisko i oparcie w spacerówce do 300 zł

Pierwszą cechą, wyróżniającą najlepsze spacerówki do 300 zł, jest oparcie oraz siedzisko wózka. To właśnie po nich poznamy, czy będzie on wygodny. Jeśli mamy na pokładzie maluszka, który wciąż często drzemie podczas spaceru, najlepiej sprawdzi się wózek z opuszczanym oparciem. Sprawdźmy także, czy siedzisko jest miękkie i odpowiednio wypełnione, tak by zapewniać dziecku stabilną pozycję oraz nie powodować dyskomfortu nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Ochrona dziecka w spacerówce do 300 zł

Oprócz wygody, najlepsza spacerówka do 300 zł zapewnia naszej pociesze również bezpieczeństwo. Wózek spacerowy w tym budżecie musi być wyposażony przynajmniej w pasy pięciopunktowe, które uniemożliwiają wypadnięciu malucha na ulicę, jak również jego ucieczce, gdy nauczy się już biegać. Przyda się również pałąk bezpieczeństwa, gdy akurat zapomnimy przypiąć maluszka.

Oprócz tego, do ochrony dziecka służą także inne elementy. Najlepsza spacerówka do 300 zł ma długą budę, zabezpieczającą przed promieniowaniem UV i poparzeniami słonecznymi, jak również deszczem czy wiatrem. To jednak nie wszystko. Tego typu wózek może także posiadać w zestawie folię przeciwdeszczową oraz moskitierę, która uniemożliwia pogryzienie maluszka przez owady. W większości przypadków niskobudżetowe wózku jednak pozbawione są tego typu rozwiązań i musimy je dokupić osobno.

Prowadzenie spacerówki do 300 zł

Jak już mówiliśmy, nie możemy zapominać o wygodzie rodzica czy innego opiekuna. Najlepsza spacerówka do 300 zł dobrze leży nam w dłoni i posiada prowadnicę na optymalnej wysokości. W tym budżecie rzadko jest ona regulowana. Wózek musi wygodnie się podbijać, a jeśli mieszkamy na wsi lub często jeździmy po trudnym terenie, mieć duże, miękkie koła, które zapewnią właściwą amortyzację.

Najlepsza spacerówka dla 3 latka to…?

Najlepsza spacerówka do 300 zł – dodatkowe funkcje i atuty

Niewątpliwym atutem z perspektywy rodzica jest kosz na zakupy, którego możemy użyć nie tylko w sklepie, ale także umieścić w nim potrzebne rzeczy, na przykład na wyprawę na plac zabaw. To jednak nie wszystko. Najlepszy wózek spacerowy do 300 zł często posiada uchwyt na kubek. Skoro wspominaliśmy o bezpieczeństwie, nie możemy też zapominać o hamulcach, które łatwo zablokować – musimy to robić bowiem za każdym razem, gdy puszczamy prowadnicę wózka.

Najlepsza Spacerówka do 300 zł
Najlepsza Spacerówka do 300 zł

Gdzie kupić spacerówkę do 300 zł?

Jak już wspomnieliśmy, używana spacerówka do 300 zł to zakup, którego dokonamy u innych rodziców, jak również w komisie zajmującym się działalnością tego typu. Nowe natomiast znajdziemy w sklepach z akcesoriami dla dzieci i wózkami dziecięcymi. Producenci to na przykład Joie, Britax, Smiki, Lionelo, Chicco i inni.

Spacerówka do 300 zł – opinie

Niektórzy rodzice wykorzystują spacerówkę do 300 zł jako wózek dodatkowy, zastępstwo dla tego, którego używają na co dzień. Dla innych natomiast jest to wózek główny i wskazują, że mimo niskiego budżetu, jest on wystarczający. A jaka jest Wasza opinia o wózkach spacerowych do 300 zł?

Spacerówka do 300 zł / Ranking najlepszych

Jeśli planujecie zakup nowego wózka, przygotowaliśmy dla Was zestawienie modeli o doskonałym stosunku jakości do ceny. Koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych spacerówek do 300 zł.

Dodaj opinie na forum