Spacerówka do 22 kg

Spacerówka do 22 kg to wózek, który w założeniu ma posłużyć do końca okresu, w którym maluch podczas spacerów jeszcze korzysta z dodatkowej pomocy. Choć wszystko zależy od indywidualnego rozwoju dziecka, powinien on wystarczyć do czwartego, a nawet piątego roku życia, kiedy przychodzi czas na to, by nasza pociecha ruszyła w świat całkowicie na własnych nogach.

Jak widzicie, dobra spacerówka do 22 kg zostanie z nami na długo, dlatego warto poświęcić nieco uwagi, by ją wybrać. W naszym poradniku podpowiadamy, jak to zrobić, na co zwrócić uwagę i jaka spacerówka do 22 kg jest najlepsza.

Spacerówka do 22 kg Ranking
Jaka Spacerówka do 22 kg?
Ranking najlepszych >>>

Spacerówka do 22 kg – od kiedy?

Rodzice często pytają, kiedy przesadzić malucha do spacerówki do 22 kg. To wszystko zależy od wózka. Niektóre modele są tak skonstruowane, że nadają się nawet dla niesiadającego samodzielnie niemowlęcia, a dzięki rozłożeniu oparcia i złożeniu podnóżka w taki sposób, by tworzył osłonę, możemy ich używać już od urodzenia.

Najczęstszym wyborem dla noworodków są jednak gondole, a na spacerówki do 22 kg przesiadamy się później, gdy maluszek siada już samodzielnie. Zwykle to właśnie wtedy okazuje się, że siedzisko spacerowe montowane na tym samym stelażu nie jest zbyt praktyczne, bo zajmuje dużo miejsca w samochodzie i bywa ciężkie. To najlepszy czas na kupno spacerówki do 22 kg.

Spacerówka do 22 kg
Spacerówka do 22 kg / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Ranking, cena i opinie

Jaką spacerówkę do 22 kg wybrać i kupić?

Znalezienie najlepszej spacerówki do 22 kg to ważne zadanie, gdyż wózek będzie nam służył przez długi czas. Nie ma tu miejsca na półśrodki – warto brać pod uwagę tylko te opcje, które w pełni odpowiadają naszym potrzebom.

Podczas zakupu najlepszej spacerówki do 22 kg powinniśmy sprawdzić:

  • Rodzaj kół,
  • Wagę i ilość zajmowanego miejsca,
  • Kosz na zakupy,
  • Daszek,
  • Oparcie,
  • Tapicerkę,
  • Bezpieczeństwo.

Jak wybrać lekki wózek spacerowy do 7 kg?

Rodzaj kół w spacerówce do 22 kg

Koła w spacerówce do 22 kg to niezwykle ważny element, wpływający na wygodę i użytkowanie całego wózka. Na rynku można znaleźć różne możliwości, na przykład trzykołowe wózki do biegania i terenowe.

Ze względu na rodzaj kół, wyróżniamy spacerówki do 22 kg:

  1. Spacerówka do 22 kg na pompowanych kołach – bardzo wygodne w prowadzeniu i świetnie amortyzują wstrząsy, pozwalają na bezproblemowe podjazdy pod przeszkody. Trzeba jednak pamiętać, że opony ulegają zużyciu, mogą się przebić, trzeba też dbać, by były odpowiednio napompowane, a w dodatku sporo ważą.
  2. Spacerówka do 22 kg na piankowych kołach – te z reguły są małe, lekkie i tanie. To dobry wybór do wózków miejskich, gdzie nie spotykamy się z takimi przeszkodami, ale szybko się zużywają, a ich wymiana bywa kosztowna.
  3. Spacerówka do 22 kg na poliuretanowych kołach – nowoczesna technologia, sprawiająca, że wózek jest lekki i dobrze się prowadzi oraz amortyzuje wstrząsy.

Zobacz też jaka spacerówka dla 3 latka jest najlepsza?

Jaka Spacerówka do 22 kg
Jaka Spacerówka do 22 kg najlepsza? Opinie, ranking i cena

Waga i wielkość spacerówki do 22 kg

Dobra spacerówka do 22 kg to zwykle niewielki wózek, który po złożeniu zmieści się do bagażnika niemal każdego samochodu. To bardzo wygodne, gdyż podczas podróży nie trzeba dodatkowo montować siedziska za każdym razem, gdy wysiadamy z samochodu.

Warto kupić lekką spacerówkę do 22 kg także z innego powodu. Dbamy w ten sposób o własny komfort i zdrowie, gdyż mamy mniejszy ciężar do podnoszenia, gdy wyciągamy wózek z bagażnika, znosimy lub wnosimy go po schodach czy wsiadamy z dzieckiem do autobusu.

Kosz na zakupy w spacerówce do 22 kg

Dobra spacerówka do 22 kg może posiadać pod siedziskiem kosz na zakupy. To bardzo wygodne, gdy wchodzimy po kilka rzeczy do sklepu. Możemy też czasem go używać jako miejsce na dodatkowe rzeczy, jak zabawki do piaskownicy czy folia przeciwdeszczowa. Zwykle ma on udźwig do około 4-5 kilogramów.

Daszek w spacerówce do 22 kg

Dobry daszek w spacerówce do 22 kg powinien być regulowany, a przy maksymalnym rozłożeniu przykrywać jak największy obszar. Dzięki temu chroni naszego malucha przed promieniami słonecznymi, a także wiatrem i częściowo deszczem. Przy młodszych dzieciach przydaje się daszek z funkcją peek-a-boo, dzięki której rodzic znajdujący się za dzieckiem i prowadzący wózek może zajrzeć do środka bez konieczności składania daszku.

Oparcie w spacerówce do 22 kg

Najlepsze spacerówki do 22 kg posiadają możliwość rozłożenia oparcia dla młodszego, niesiedzącego jeszcze niemowlęcia, a także w przypadku, gdy starszak chce się zdrzemnąć. Regulacja powinna być prosta, możliwa do przestawienia jedną ręką bez konieczności wyciągania maluszka z wózka.

Jakie są najlepsze spacerówki do 500 zł?

Tapicerka w spacerówce do 22 kg

Spacerówka do 22 kg służy zarówno niemowlętom, jak i starszym dzieciom. Wpadki i zabrudzenia zdarzają się przy jednych i drugich: rozlane napoje, upuszczone jedzenie, roztopione lody, błoto, przecieknięta pieluszka… To wszystko jest naturalne, dlatego już na etapie zakupu dobrej spacerówki do 22 kg powinniśmy zwrócić uwagę na tapicerkę.

W najlepszych spacerówkach do 22 kg można ją bez trudu wyczyścić mokrą szmatką, a w niektórych nawet ściągnąć do prania przy większych zabrudzeniach.

Bezpieczeństwo spacerówki do 22 kg

Najlepsza spacerówka do 22 kg to ta bezpieczna dla malucha. By tak było, musi mieć ona pasy, których kilkuletnie dziecko nie będzie w stanie samo rozpiąć. Do tego bardzo przydaje się pałąk bezpieczeństwa, zwłaszcza ten, który posiada pionową osłonę między nóżkami dziecka, by nie wyślizgnęło się ono dołem. Elementem wpływającym na bezpieczeństwo są także solidne i dobrze trzymające hamulce, sprawiające, że wózek nie stoczy się na ulicę.

Jaka spacerówka do 22 kg jest najlepsza?

Najlepsza spacerówka do 22 kg to wybór indywidualny. Możemy się zdecydować na wózek z wieloma atrakcyjnymi funkcjami i dodatkami, jak uchwyt na napój dla mamy i dziecka, folia przeciwdeszczowa oraz moskitiera w zestawie, dopasowana do designu wózka torba, przewijak i wiele innych.

Najlepsza Spacerówka do 22 kg
Najlepsza Spacerówka do 22 kg / Jak wybrać najlepszy wózek spacerowy do 22 kg?

Cena spacerówki do 22 kg

Najtańszą spacerówkę do 22 kg kupimy już za około 300 zł, natomiast za bardziej zaawansowane modele musimy zapłacić nawet 3000 zł. Wszystko zależy od jakości wykonania, funkcji, jak również renomy producenta.

Wybierz najlepszy wózek spacerowy do 25 kg?

Gdzie kupić spacerówkę do 22 kg?

Dobrą spacerówkę do 22 kg znajdziemy w sklepach z wózkami i fotelikami samochodowymi, sklepach z akcesoriami dla dzieci, a także w Internecie. Do producentów należą na przykład Chicco, Lionelo, 4Baby, Baby Jogger, Britax, Bugaboo, Joie, Recaro, X-Lander i inni.

Spacerówka do 22 kg – opinie

Jesteśmy ciekawi, z jakiego wózka po gondoli Wy korzystaliście. Zdecydowaliście się na dalsze użytkowanie 3w1, czy kupiliście następny? Jeśli w grę wchodziła tylko ta druga opcja, to na jaki się zdecydowaliście i dlaczego? Czekamy na Wasze opinie o spacerówkach do 22 kg.

Spacerówka do 22 kg / Ranking najlepszych

Nasz ranking najlepszych spacerówek do 22 kg to duża pomoc podczas zakupów, gdyż znajdziecie w nim tylko polecane, chętnie wybierane modele wózków.

Dodaj opinie na forum