Spacerówka do 20 kg

Spacerówka do 20 kg jest elementem wyprawki dla starszego maluszka, który powinien oferować komfort zarówno dziecku, jak i rodzicowi (lub innej osobie prowadzącej wózek). Podczas jej zakupu bierzemy pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby, do których powinniśmy dostosować cechy wózka.

Jakie to cechy? Czym się kierować i jaka spacerówka do 20 kg jest najlepsza? To kwestie, które rozwiązuje nasz poradnik. Zapraszamy do lektury!

Spacerówka do 20 kg Ranking
Jaka Spacerówka do 20 kg?
Ranking najlepszych >>>

Kiedy zacząć używać spacerówki do 20 kg?

Dobra spacerówka do 20 kg zwykle idzie w ruch, gdy maluszek zaczyna siadać samodzielnie, a więc między 6 a 10 miesiącem życia. Czasem musimy do niej „dojrzeć”, gdy okazuje się, że siedzisko spacerowe z wózka 3w1 nie spełnia naszych oczekiwań.

Warto jednak wiedzieć, że najlepsze spacerówki do 20 kg zapewniają prawidłową pozycję nawet młodszym niemowlętom, w przypadku których o samodzielnym siadaniu nie ma jeszcze mowy. Chodzi o modele z rozkładanym na płasko oparciem, wysokimi nogami i składanym podnóżkiem, który tworzy krawędź zabezpieczającą przed wypadnięciem w nóżkach dziecka.

Spacerówka do 20 kg
Spacerówka do 20 kg / Jaka najlepsza? Ranking, opinie i cena / Gdzie kupić?

Jak długo posłuży nam wózek spacerowy do 20 kg? Taką wagę dzieci mogą osiągać w różnym wieku, w zależności od centyla, na którym się znajdują. Niektóre maluszki w wieku dwóch lat już przekraczają tę granicę, podczas gdy inne wagę 20 kg osiągają dopiero w okolicach piątego roku życia. Dziecko zwykle używa wózka mniej-więcej do trzecich urodzin, choć im jest starsze, tym rzadziej po niego sięgamy.

Jaki lekki wózek spacerowy do 7 kg jest najlepszy?

Jaką spacerówkę do 20 kg wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszą spacerówkę do 20 kg, powinniśmy zwrócić uwagę na:

 1. Siedzisko,
 2. Daszek,
 3. Bezpieczeństwo,
 4. Łatwość podbijania i prowadzenia,
 5. Składanie i waga wózka,
 6. Kółka,
 7. Dodatkowe akcesoria.

Siedzisko w spacerówce do 20 kg

Kupując wózek spacerowy do 20 kg, szczególną uwagę zwracajmy na jego siedzisko. Powinno ono posiadać rozkładane oparcie, dzięki czemu maluch wyśpi się na spacerze. To nie wszystko – przyda się także dobry podnóżek, najlepiej z możliwością jego podniesienia, aby nóżki dziecka nie drętwiały, wisząc w powietrzu.

Skoro mowa o siedzisku, przyjrzyjmy się także tapicerce spacerówki do 20 kg. Ważne, by była pokryta oddychającym, ale łatwo czyszczącym się materiałem, zazwyczaj tworzywem sztucznym. Powinna ona przykrywać wszystkie twarde elementy, które mogłyby wywoływać u dziecka dyskomfort.

Daszek w spacerówce do 20 kg

W dobrych spacerówkach do 20 kg daszek podlega regulacji i po maksymalnym rozłożeniu osłania cały tułów malucha przed promieniami słonecznymi czy deszczem oraz wiatrem. Dodatkowym atutem będzie tutaj niewielki spad pionowo w dół, pozwalający na blokowanie promieni słonecznych nawet wtedy, gdy dziecko jedzie do nich przodem.

Jaka spacerówka dla 3 latka jest najlepsza?

Jaka Spacerówka do 20 kg
Jaka Spacerówka do 20 kg najlepsza? Opinie, cena i ranking

Bezpieczeństwo spacerówki do 20 kg

Dobre wózki spacerowe do 20 kg zapewniają naszym pociechom bezpieczeństwo poprzez kilka elementów konstrukcyjnych:

 • Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które trudno rozpiąć małym rączkom, ale w razie zakrztuszenia czy innego problemu rodzic jest w stanie zrobić to szybko;
 • Pałąk zabezpieczający – zwykle przytrzymuje tylko brzuszek dziecka, ale dobrze, by znajdował się na nim także element między nóżkami malucha, co zapobiega wyślizgnięciu się dołem małego pasażera;
 • Hamulce – zapobiegają stoczeniu się wózka z góry na ulicę. Muszą być obsługiwane łatwo i intuicyjnie, byśmy robili to za każdym razem, gdy puszczamy rączkę wózka.

Łatwość podbijania i prowadzenia spacerówki do 20 kg

Podbijanie to czynność, którą wykonujemy bardzo często, prowadząc wózek spacerowy do 20 kg zarówno w terenie miejskim, jak i wiejskim. Polega ono na naciśnięciu na rączkę w taki sposób, by przednie koła uniosły się do góry. Pozwala to pokonać próg, krawężnik, wybój czy inną przeszkodę. Warto w sklepie sprawdzić, czy wózek spacerówka do 20 kg łatwo się podbija, wkładając tam małego pasażera i wykonując tę czynność kilka razy.

A co z prowadzeniem spacerówki do 20 kg? To również warto przetestować przed zakupami lub poprosić o opinię osobę posiadającą ten sam model. Wózki spacerowe do 20 kg ze skrętnymi kołami z przodu i możliwością zablokowania, a także jedną rączką biegnącą przez całą szerokość wózka wypadają pod tym względem najlepiej. Te z dwoma rączkami do prowadzenia wymagają podczas jazdy używania obu rąk.

Składanie i waga spacerówki do 20 kg

Większość spacerówek do 20 kg pod tym względem wypada całkiem dobrze. Jeżeli chodzi o składanie, wózki dzielimy na parasolki i inne. Niektóre na przykład składają się w pół, a do tego posiadają rączkę, która umożliwia ich przenoszenie jak walizkę lub ciągnięcie ich za sobą na kółkach.

Ważna jest także waga wózka spacerowego do 20 kg. Najlżejsze modele nie przekraczają 7 kg, podczas gdy niektóre mogą ważyć nawet dwukrotnie więcej. Musimy się zastanowić, na czym nam zależy, ale jeśli często nosimy wózek po schodach lub same pakujemy do bagażnika, łatwość przenoszenia go powinna być kluczowa.

Sprawdź najlepsze spacerówki do 500 zł.

Kółka w spacerówce do 20 kg

Dobra spacerówka do 20 kg może być wyposażona w różne rodzaje kół.

Do najpopularniejszych należą:

 • Pompowane – duże i ciężkie, ale bardzo dobrze się prowadzą i amortyzują wstrząsy,
 • Piankowe – mniejsza waga, ale i gorsza amortyzacja,
 • Poliuretanowe – równie lekkie, jak piankowe, ale lepiej amortyzują wstrząsy i są odporne na uszkodzenia.

Kompromis stanowią większe koła z tyłu oraz mniejsze z przodu, taki wózek dobrze się prowadzi nawet po trudnym terenie. Ciekawym rozwiązaniem są także wózki na trzech kołach, gdzie jedno znajduje się z przodu na środku. Można z nimi biegać i łatwo się nimi manewruje.

Jaka spacerówka do 20 kg jest najlepsza? Dodatkowe atuty

Najlepszy wózek spacerowy do 20 kg to oczywiście kwestia gustu, oczekiwań oraz budżetu. Możemy się przy zakupie kierować dodatkowymi atutami, jak pojemny kosz na zakupy, dedykowana torba, moskitiera i folia przeciwdeszczowa w zestawie, możliwość przekładania siedziska lub rączki do jazdy przodem-tyłem, tacka dla dziecka, uchwyt na napój dla mamy i inne.

Najlepsza Spacerówka do 20 kg
Najlepsza Spacerówka do 20 kg

Gdzie kupić spacerówkę do 20 kg?

Bogatą ofertę dobrych spacerówek do 20 kg posiadają sklepy z wózkami, akcesoriami dziecięcymi oraz internetowe. Do producentów należą na przykład Chicco, Lionelo, Joie, Coletto, Kinder Kraft, Baby Design, Britax, Cybex i inni.

Jaka spacerówka na dużych kołach jest najlepsza?

Cena spacerówki do 20 kg

Najtańsza spacerówka do 20 kg kosztuje poniżej 400 zł. Najdroższe modele sięgają pułapu 3000 zł.

Spacerówka do 20 kg – opinie

Czy w Waszym wypadku sprawdził się taki wózek, czy może poprzestaliście na takim o mniejszym zakresie wagowym? Kiedy Wasze maluszki zrezygnowały z tego środka transportu? Niecierpliwie czekamy na Wasze opinie o spacerówkach do 20 kg w sekcji komentarzy!

Spacerówka do 20 kg / Ranking najlepszych

Kupując wyprawkę dla naszego dziecka, chcemy sięgać tylko po sprawdzone i bezpieczne produkty. Właśnie takie wózki znajdziecie w naszym rankingu najlepszych spacerówek do 20 kg.

Dodaj opinie na forum