Spacerówka do 1000 zł

Spacerówka do 1000 zł to wózek, który w zupełności odpowiada potrzebom większości użytkowników. Możemy spotkać się z przeróżnymi wariantami, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W gąszczu możliwości można się jednak zagubić, gdy każdy producent twierdzi, że jego wózek jest najlepszy.

W naszym poradniku znajdziecie podpowiedzi, które cechy wózka są naprawdę ważne i na co zwracać uwagę, by wybrać produkt dla siebie oraz jaka spacerówka do 1000 zł jest najlepsza.

Spacerówka do 1000 zł Ranking
Jaka Spacerówka do 1000 zł?
Ranking najlepszych >>>

Rodzaje spacerówek do 1000 zł

Spacerówki do 1000 zł mogą przyjmować przeróżne formy. Do podstawowych rodzajów zaliczamy spacerówki:

 1. Z wózka 3w1 lub 2w1,
 2. Klasyczne,
 3. Miejskie,
 4. Parasolki,
 5. Walizki.
Spacerówka do 1000 zł
Spacerówka do 1000 zł / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Ranking i opinie

Spacerówka do 1000 zł z wózka wielofunkcyjnego

Najbardziej naturalnym wyborem rodziców, gdy trzeba dziecko przesadzić z gondoli, jest użycie siedziska spacerowego, które było dołączone do wózka wielofunkcyjnego typu 2w1 lub 3w1. Często jednak po kilku testach rezygnujemy z tego pomysłu.

Dlaczego?

Spacerówka do 1000 zł z wózka wielofunkcyjnego nie jest zbyt dobrym wyborem, ponieważ bywa bardzo ciężka – waży nawet kilkanaście kilogramów – zajmuje mnóstwo miejsca w bagażniku i za każdym razem musimy ją składać.

Zobacz też jak radzi sobie spacerówka z przekładaną rączką.

Klasyczna spacerówka do 1000 zł

To najbardziej popularny wybór. Klasyczna spacerówka do 1000 zł to z reguły wózek solidny, o jednolitej, składanej konstrukcji. Może zajmować dużo miejsca, ale bardzo dobrze się ją prowadzi, ma świetną amortyzację za sprawą dużych kół i wytrzymuje przewożenie nawet ponad dwudziestokilogramowego dziecka.

Miejska spacerówka do 1000 zł

Miejska spacerówka do 1000 zł wyróżnia się niską wagą i wygodą użytkowania. Jej koła z reguły są małe, przystosowane głównie do równych powierzchni i nowych chodników, dlatego trudno się ją prowadzi w bardziej wymagającym terenie. Znajdziemy w niej duży, wygodny kosz na zakupy, pozwalający na codzienne sprawunki.

Spacerówka do 1000 zł typu parasolka

Nazwa tego rodzaju spacerówki do 1000 zł podpowiada nam, z czym mamy do czynienia. Chodzi o wózki składane podobnie do parasola, do niewielkiej, podłużnej formy. Są one bardzo lekkie, łatwo je rozłożyć jedną ręką, jednak nie zawsze bywają wygodne. Pozbawiono ich na przykład możliwości regulowania położenia oparcia, kosza na zakupy i innych funkcjonalności.

Jaka Spacerówka do 1000 zł
Jaka Spacerówka do 1000 zł najlepsza? Opinie i ranking

Spacerówka do 1000 zł typu walizka

To bardzo wygodny typ spacerówki do 1000 zł. Może posiadać takie same funkcje, jak wózek klasyczny czy miejski, ale przy tym składa się w pół do niewielkiej konstrukcji, przypominającej walizkę. Możemy ją ciągnąć na kółkach, często do dyspozycji mamy także specjalną rączkę do wygodnego przenoszenia.

Która spacerówki do 500 zł jest najlepsza?

Jaką spacerówkę do 1000 zł wybrać i kupić?

By dobrać najlepszą spacerówkę do 1000 zł, poza jej typem powinniśmy wziąć pod uwagę także:

 • Siedzisko i oparcie,
 • Kierunek jazdy,
 • Wielkość i wagę,
 • Budę,
 • Prowadzenie wózka,
 • Dodatki.

Siedzisko i oparcie w spacerówce do 1000 zł

W najlepszych spacerówkach do 1000 zł znajdziemy wygodne siedzisko, które nie tylko jest pokryte tkaniną, ale także odpowiednio wypełnione, by zapewniać dziecku maksymalny komfort podróżowania. Bardzo ważne, by wózek spacerowy do 1000 zł był wyposażony w regulowany podnóżek, który możemy podnieść, gdy maluchowi wiszą nóżki.

W dobrej spacerówce do 1000 zł mamy też możliwość rozłożenia oparcia na płasko. Przydaje się to w przypadku młodszych dzieci, które jeszcze nie opanowały samodzielnego siadu, a także dla maluchów, które lubią sobie ucinać drzemkę podczas spaceru.

Zwróćmy także uwagę na pokrycie siedziska i oparcia. Wszystkie elementy dobrej spacerówki do 1000 zł powinniśmy bez trudu wyczyścić mokrą szmatką, ewentualnie środkiem do czyszczenia tapicerki, a jeśli nie, powinny się ściągać do prania. Zapewniamy, że wraz z wiekiem malucha proporcjonalnie rośnie prawdopodobieństwo poplamienia wózka spacerowego do 1000 zł.

Kierunek jazdy w spacerówce do 1000 zł

Do spacerówki do 1000 zł często przesadzamy kilkumiesięczne maluszki, które już nie mieszczą się w gondoli lub jest im w niej niewygodnie. Do tej pory cały czas widziały mamę na spacerze, więc tak nagła zmiana może być dla nich trudna. Jeśli się tego obawiamy, dobrym pomysłem będzie wózek spacerowy do 1000 zł z możliwością zmiany kierunku jazdy.

Zazwyczaj odbywa się to poprzez przełożenie siedziska. To jednak kłopotliwe, ponieważ by odwrócić wózek, musimy wyciągnąć z niego maluszka. Znacznie lepiej więc wybrać dobrą spacerówkę do 1000 zł z obrotowym siedziskiem lub przekładaną rączką. Kierunek jazdy możemy zmieniać nawet kilkukrotnie podczas spaceru, nie tylko, gdy dziecko płacze, ale też gdy słońce świeci mu w oczka.

Najlepsza spacerówka na pompowanych kołach to? Sprawdź!

Wielkość i waga spacerówki do 1000 zł

Szczególnie spacerówka na wakacje do 1000 zł powinna być mała, by mieścić się w bagażniku samochodu, a także oferować wygodę podczas lotów samolotem. Dotyczy to zresztą każdego wózka, którego używamy poza najbliższą okolicą.

Najlepsze spacerówki do 1000 zł składają się do bardzo kompaktowych rozmiarów, mieszczących się nawet w małym autku miejskim, a także ważą nie więcej niż 10 kg. Wniesienie wózka po schodach czy wyjęcie z bagażnika jeszcze nigdy nie było tak proste.

Najlepsza Spacerówka do 1000 zł
Najlepsza Spacerówka do 1000 zł

Buda w spacerówce do 1000 zł

W dobrej spacerówce do 1000 zł buda zapewnia dziecku osłonę. Zwana także daszkiem, powinna się płynnie rozkładać i blokować na kilku poziomach, w zależności od naszych potrzeb. Najlepiej, byśmy mieli możliwość regulacji jedną ręką. Musi ona zasłaniać dziecko przed słońcem, dlatego najlepiej, by rzucała cień na cały tułów malucha.

Prowadzenie spacerówki do 1000 zł

Dobrą spacerówkę do 1000 zł poznamy po tym, że wygodnie się ją prowadzi. Najlepiej przetestować ją w sklepie, gdzie istnieją specjalnie do tego przeznaczone miejsca, imitujące różne warunki terenu. Wystarczy wsadzić małego pasażera i przejechać się kilka razy. Koniecznie przetestujmy możliwość podbicia, czyli podniesienia przednich kół za pomocą rączki, by wjechać na wysoką przeszkodę, na przykład krawężnik.

Dodatki do spacerówki do 1000 zł

Najlepsze spacerówki do 1000 zł sprzedawane są z różnego rodzaju dodatkami.

Należą do nich na przykład:

 1. Dedykowana torba,
 2. Moskitiera,
 3. Osłona przeciwdeszczowa,
 4. Uchwyt na kubek,
 5. Mufka dla mamy,
 6. Tacka dla dziecka.

Jak radzi sobie spacerówka na dużych kołach?

Jaka spacerówka do 1000 zł jest najlepsza?

Najlepsza spacerówka do 1000 zł zależy od naszych potrzeb, gdyż dużo zależy między innymi od wieku dziecka, terenu, po jakim mamy się poruszać i tego, jak często nosimy wózek. W większości przypadków sprawdza się spacerówka z większymi kołami z tyłu i jednym lub dwoma mniejszymi z przodu, zwrotna, wygodna, z rozkładanym oparciem i regulowanym podnóżkiem.

Jeśli nie przeszkadza nam konieczność wymiany dętki i sprawdzania ciśnienia w kołach, pompowane zapewnią świetną amortyzację. W przeciwnym wypadku, dobra spacerówka do 1000 zł może być wyposażona w koła z poliuretanu lub żelowe.

Gdzie kupić spacerówkę do 1000 zł?

Dobrą spacerówkę do 1000 zł znajdziemy w sklepach z wózkami, fotelikami czy artykułami dziecięcymi. Do producentów należą na przykład Britax, Lionelo, Chicco, Joie, Cybex, Valco Baby, X-lander i inni.

Spacerówka do 1000 zł – opinie

Jaki wózek spacerowy w tym budżecie sprawdził się u Was? Które jego cechy były najważniejsze, kiedy planowaliście zakup? Czekamy na Wasze opinie o spacerówkach do 1000 zł.

Spacerówka do 1000 zł / Ranking najlepszych

Nie zdecydowaliście się jeszcze na żaden konkretny model? Nic nie szkodzi! Przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych spacerówek do 1000 zł.

Dodaj opinie na forum