Spacerówka dla 2 latka

Spacerówka dla 2 latka to wózek na tyle wygodny i jednocześnie odporny, by wystarczył nawet dla nieco większego dziecka. Chociaż maluch w tym wieku chodzi już samodzielnie i robi to bardzo chętnie, przy dłuższych trasach z pewnością będzie chciał odpocząć. Wśród dwulatków podczas spacerów powszechne są wciąż drzemki, a małe nóżki nie są w stanie pokonać wielu kilometrów, na przykład na wycieczce. Dlatego właśnie nie jest to jeszcze dobry moment, by rezygnować z wózka spacerowego.

Może się jednak okazać, że model, którego dotychczas używaliśmy, okazuje się zbyt ciasny lub niewygodny, a nas czeka kolejny zakup. Bez obaw, najprawdopodobniej wystarczy on już do końca okresu używania wózka. By pomóc Wam w zakupie, przygotowaliśmy poradnik. Podpowiadamy, jaka spacerówka dla 2 latka jest najlepsza i na co zwrócić uwagę w sklepie.

Spacerówka dla 2 latka Ranking
Jaka Spacerówka dla 3 latka?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia spacerówkę dla 2 latka?

Dobra spacerówka dla 2 latka to niewielki wózek o wielkich możliwościach. Zazwyczaj służy on rodzicom do przewożenia tony zabawek, zapasowych ubranek i zakupów, jednak sporadycznie umieszczamy w nim dziecko ;), dobrze więc, by był wygodny dla naszego maluszka. Wymagamy też od niego, by składał się i wygodnie mieścił w bagażniku lub w autobusie, gdyż często będzie służył nam podczas wycieczek – na krótsze trasy chodzimy po prostu piechotą. Najlepsza spacerówka dla 2 latka musi być też dostosowana do wagi oraz wielkości naszego dziecka, by nie okazało się, że za kilka miesięcy trzeba będzie ją wymienić.

Spacerówka dla 2-latka
Spacerówka dla 2-latka / Cena, ranking najlepszych i opinie

Zobacz też: Spacerówka do 300 zł

Jaką spacerówkę dla 2 latka wybrać i kupić? Rodzaje

Zanim omówimy najważniejsze cechy wózków spacerowych dla 2-latków, warto je podzielić na podstawowe rodzaje i zastanowić się, czego właściwie szukamy. Możemy wyróżnić spacerówki dla 2-latków:
<

    li>Z wózka 2w1 lub 3w1 – zazwyczaj posiadają duży, ciężki stelaż z pompowanymi kołami, a także spore siedzisko. Są wygodne dla dziecka, ale niekoniecznie dla rodzica: ze względu na ciężar oraz wymiary trudno znosi się ją po schodach, pakuje do samochodu czy rozkłada. Nic więc dziwnego, jeśli chcemy ją wymienić na inny model lub przynajmniej używać jedynie wokół domu.
  • Walizka – taka spacerówka dla 2 latka składa się jedną ręką, waży do 10 kilogramów i łatwo wchodzi do bagażnika. W zależności od modelu, jaki wybierzemy, może mieć wiele przydatnych funkcji, wpływających na wygodę rodzica i dziecka.
  • Parasolka – mały, lekki i tani wózek spacerowy dla 2 latka. Świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie dziecko trochę podróżuje w wózku, a trochę na własnych nogach. W razie potrzeby możemy dołożyć do niej pasek i przerzucić przez ramię. Idealna również do autobusów, pociągów i innych środków transportu publicznego. W zamian za małe wymiary i łatwe składanie do kompaktowych rozmiarów, ma dość okrojone funkcje.
  • Wózek do biegania, jazdy na rolkach i na rowerze – może być przeznaczony tylko do jednej z tych funkcji lub do wszystkich jednocześnie, mieści jedno lub dwójkę dzieci. Ma wzmocnioną konstrukcję, charakteryzuje się doskonałą stabilnością i amortyzacją, by przetrwać duże obciążenia przy uprawianiu sportu.

Jaka spacerówka dla 2 latka jest najlepsza?

Skoro już mniej-więcej wiemy, na jakim rodzaju wózka spacerowego nam zależy, pora odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka spacerówka dla 2 latka jest najlepsza w naszym przypadku. Pod uwagę musimy wziąć:

  1. Ograniczenia wagowe,
  2. Siedzisko i oparcie,
  3. Bezpieczeństwo i ochronę,
  4. Wygodę.

Może Cię zainteresować: Spacerówka do 1000 zł

Ograniczenia wagowe w spacerówce dla 2 latka

Dwulatek to już nie niemowlak, ma swoją wagę i może być już całkiem sporym dzieckiem. O ile dla drobnego maluszka wystarczy wózek do 15 kg, o tyle w przypadku większego może on posłużyć zaledwie przez parę miesięcy. Jeśli więc nasza pociecha rośnie zgodnie z górną częścią siatek centylowych, wybierzmy dobrą spacerówkę dla 2 latka o ograniczeniu wagowym do 22 kg lub 25 kg.

Jaka spacerówka dla 2-latka
Jaka spacerówka dla 2-latka jest najlepsza? Porównaj opinie i ranking

Siedzisko i oparcie w spacerówce dla 2 latka

Tani, lekki wózek spacerowy ma dość ograniczone funkcje, a do tego wąskie siedzisko, w którym dziecku może być ciasno. Nie jest to jednak ścisłą regułą. Dobra spacerówka dla 2 latka pozwala na wygodne usadzenie nawet większego dziecka. Co więcej, może ona mieć rozkładane oparcie. Ta funkcja przydaje się, jeśli nasz maluch często jeszcze ucina sobie drzemki podczas spaceru. W niektórych wózkach mamy także obracane siedzisko, dzięki czemu dziecko może jechać twarzą do nas. To z kolei bardzo przydatne rozwiązanie, kiedy maluch podczas spaceru robi się niespokojny.

Bezpieczeństwo i ochrona w spacerówce dla 2 latka

Okazuje się, że najlepszy wózek spacerowy dla 2 latka chroni maluszka na wielu poziomach. Może to być na przykład folia przeciwdeszczowa oraz moskitiera, zabezpieczająca dziecko przed owadami. Dużo ważniejsze są jednak solidne, sprawnie działające hamulce. Przydają się również pasy, by mały uciekinier nie wyślizgnął się nam na ulicę. Dodatkowy pałąk zabezpiecza dziecko również wtedy, kiedy akurat zapomnimy o zapięciu pasa.

Sprawdź także: Wózek spacerowy do 30 kg

Wygoda spacerówki dla 2 latka

Najlepsza spacerówka dla 2 latka musi być wygodna zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Oczywiście, ze strony malucha ważne jest dobrze wyprofilowane, miękkie siedzenie, może też przydać się mały stoliczek na przekąski czy zabawkę. Atutem jest także szeroka, zabezpieczająca przed promieniami UV buda. Z kolei rodzic z pewnością doceni duży kosz na zakupy, jak również uchwyt na kubek i pojemną torbę do wózka. Również możliwość złożenia jedną ręką i ciągnięcia za sobą jak walizkę na kółkach jest tym, co często cenią sobie użytkownicy.

Gdzie kupić spacerówkę dla 2 latka?

Sklepy, w których znajdziemy dobrą spacerówkę dla 2 latka, to przede wszystkim specjalistyczne sklepy z wózkami oraz akcesoriami dziecięcymi. Sprawdźmy też ofertę sklepów internetowych. Do producentów należą na przykład Joie, Kinderkraft, Cybex, Valco, EasyGo, 4Baby, Lionelo i inni.

Najlepsza spacerówka dla 2-latka
Najlepsza spacerówka dla 2-latka

Cena spacerówki dla 2 latka

Dobra spacerówka dla 2 latka nie musi być droga. Taki wózek (na przykład parasolkę) kupimy już za około 120 zł. Droższe są modele z bardziej zaawansowanymi funkcjami, a zwłaszcza sportowe. Cena wózków rowerowych i do biegania może sięgać nawet ponad 3000 zł.

Zobacz też: Spacerówka do 20 kg

Spacerówka dla 2 latka – opinie

Czy spotkaliście się kiedyś z negatywnymi komentarzami, że Wasze dziecko jest za duże na wózek? Jak sobie z nimi radzicie? Co w ogóle sądzicie o wożeniu w wózku dzieci po drugich urodzinach? Czekamy na Wasze komentarze i opinie o spacerówkach dla 2-latków.

Spacerówka dla 2 latka / Ranking najlepszych

By pomóc Wam w zakupie, przygotowaliśmy zestawienie polecanych modeli wraz z cenami. Uwzględnione w nim propozycje są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i swojego budżetu. Nie przedłużając, zapraszamy na ranking najlepszych spacerówek dla 2-latków.

1.
KinderKraft Moov 3w1 Navy
Spacerówka dla 2 latka KinderKraft
3.
Caretero MOBY BLACK
Spacerówka dla 2 latka Caretero
4.
Caretero Four czarny
Spacerówka dla 2 latka Caretero
5.
KinderKraft Sport Indy Pink
Spacerówka dla 2 latka KinderKraft
6.
KinderKraft Juli 3w1 Różowy
Spacerówka dla 2 latka KinderKraft
7.
KinderKraft VEO black/gray 3w1
Spacerówka dla 2 latka KinderKraft
8.
4Baby Rapid Premium gold
Spacerówka dla 2 latka 4Baby
9.
4Baby Cosmo 2w1 granatowy
Spacerówka dla 2 latka 4Baby

Dodaj opinie na forum