Lekki wózek spacerowy do 7 kg

Lekki wózek spacerowy do 7 kg to dobry wybór na wakacje i wszędzie tam, gdzie cenimy sobie wygodę i poręczność. Często jest tak, że mama musi sobie radzić ze spacerówką bez niczyjej pomocy: włożyć ją do bagażnika, wynieść po schodach czy wejść z dzieckiem do autobusu. W takich sytuacjach niska waga wózka jest na wagę złota.

Jeśli i Wy poszukujecie ciekawych propozycji w tym temacie, zapraszamy do naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jaki lekki wózek spacerowy do 7 kg jest najlepszy i co powinniśmy sprawdzić przed zakupem.

Lekki wózek spacerowy do 7 kg Ranking
Jaka Spacerówka dla 3 latka?
Ranking najlepszych >>>

Jaki lekki wózek spacerowy do 7 kg wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy lekki wózek spacerowy do 7 kg, powinniśmy zwrócić uwagę na:

  1. Konstrukcję,
  2. Oparcie,
  3. Daszek,
  4. Koła,
  5. Regulację rączki,
  6. Kosz,
  7. Bezpieczeństwo.

Konstrukcja lekkiego wózka spacerowego do 7 kg

Kiedy kupujemy lekki wózek spacerowy do 7 kg, to waga gra pierwsze skrzypce, ale warto zwrócić uwagę również na konstrukcję wózka. Przy starszych, siedzących dzieciach, które już nie śpią podczas spaceru, możemy skusić się na tak zwaną parasolkę, czyli małą, składaną jak parasol spacerówkę. Jeśli natomiast maluch wciąż ucina sobie drzemki, warto wybrać lekką spacerówkę do 7 kg z większą możliwością regulacji.

Zwróćmy też uwagę, na jakie obciążenie pozwala lekki wózek spacerowy do 7 kg, szczególnie jeśli nasz maluszek szybko przybiera na wadze. Pamiętajmy, że ten środek transportu będzie potrzebny do około 3 roku życia – niektóre dzieci ważą wtedy mniej niż 15 kg, podczas gdy inne osiągają wagę powyżej 20 kg!

Lekki wózek spacerowy do 7 kg
Lekki wózek spacerowy do 7 kg / Jaki wybrać? Gdzie kupić? Ranking, opinie i cena

Jaka spacerówka z przekładaną rączką?

Oparcie w lekkim wózku spacerowym do 7 kg

Jak już wspomnieliśmy, konstrukcja lekkiego wózka spacerowego do 7 kg wpływa pośrednio na kształt i regulację oparcia. W wózkach typu parasolka zazwyczaj mamy do czynienia z miękkim materiałem, przez który może być czuć stelaż. W klasycznych konstrukcjach spotykamy za to usztywnione, wypełnione oparcia.

Najlepsze lekkie wózki spacerowe do 7 kg wyposażone są w możliwość regulacji oparcia i podnóżka. Choć zwykle to domena cięższych wózków, to i w tym przedziale wagowym możemy znaleźć modele, które da się rozłożyć na płasko. Zapewnia to komfortową pozycję podczas drzemki dziecka, a w takim wózku możemy wozić nawet niesiedzącego jeszcze malucha.

Daszek w lekkim wózku spacerowym do 7 kg

Lekki wózek spacerowy do 7 kg nie zawsze jest wyposażony w daszek, tymczasem to bardzo pożyteczny element. Latem zasłania częściowo naszego malucha przed słońcem, by nie raziło go w oczy, natomiast w deszczowe dni zabezpiecza go przed wodą i wiatrem. Dobrze, by był regulowany, a także zasłaniał jak największą przestrzeń przy maksymalnym rozłożeniu.

W dobrych lekkich wózkach spacerowych do 7 kg możemy się spotkać z daszkiem typu peek-a-boo, który pozwala na podciągnięcie tylnej zasłony i doglądanie dziecka z pozycji rodzica bez konieczności składania daszku czy obchodzenia wózka dookoła.

Koła w lekkim wózku spacerowym do 7 kg

W lekkich wózkach spacerowych do 7 kg nie ma co liczyć na koła pompowane, które zapewniają najlepszą amortyzację i łatwe pokonywanie przeszkód – są one po prostu ciężkie. Ale to nic, ponieważ odpowiednio dobrane koła piankowe mogą być nie mniej użyteczne. Są one lekkie i amortyzują wstrząsy, a kiedy zdecydujemy się na nieco większe, szczególnie z tyłu, nie sprawiają kłopotów w prowadzeniu.

Bardzo wygodnie prowadzi się lekki wózek spacerowy, który ma skrętne przednie koła, ale tylko z możliwością zablokowania ich do jazdy na wprost.

Jaki Lekki wózek spacerowy do 7 kg
Jaki Lekki wózek spacerowy do 7 kg wybrać? Opinie, ranking i cena

Jaka spacerówka dla 3 latka najlepsza?

Regulacja rączki w lekkim wózku spacerowym do 7 kg

Lekki wózek spacerowy do 7 kg często wyklucza możliwość regulacji rączki. Tymczasem jej wysokość jest często kluczowa dla naszej wygody. Docenią to szczególnie osoby o nieprzeciętnym wzroście – wysokie lub niskie – które mogą wręcz cierpieć na ból kręgosłupa, gdy wózek nie jest odpowiednio dobrany.

Dodatkowo, w najlepszych wózkach spacerowych do 7 kg rączka jest nie tylko regulowana w pionie, ale i przekładana tak, by można było ustawić dziecko przodem do siebie, a tyłem do kierunku jazdy.

Kosz w lekkim wózku spacerowym do 7 kg

Jeśli lekki wózek spacerowy do 7 kg ma nam służyć na zakupach, a także gdy nie chcemy wszystkich potrzebnych rzeczy taszczyć w wielkich torbach (rodzice dzieci od roku do trzech latek wiedzą doskonale, jak bogaty arsenał trzeba mieć ze sobą) – wtedy przyda się kosz. Najlepsze lekkie wózki spacerowe do 7 kg mają spory pojemnik pod spodem, który mieści ładunek nawet do 4 kg.

Bezpieczeństwo lekkiego wózka spacerowego do 7 kg
Lekki wózek spacerowy do 7 kg często towarzyszy nam podczas spacerów przy ruchliwej ulicy, dlatego bezpieczeństwo jest bardzo ważne. By zapobiec upadkom malucha czy jego wydostaniu się z wózka na ulicę, w spacerówkach montuje się pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz pałąk. Jeśli wybierzemy taki obity pianką – uważajmy, by maleńkie ząbki nie wygryzły w nim dziury.

Bardzo ważne dla bezpieczeństwa lekkiego wózka spacerowego do 7 kg są też dobre hamulce, zapobiegające stoczeniu się wózka z pochyłości.

Jakie spacerówki do 500 zł są najlepsze?

Jaki lekki wózek spacerowy do 7 kg jest najlepszy?

Solidny lekki wózek spacerowy do 7 kg sprawia, że będziemy się nim cieszyć aż do końca okresu wózkowania, a potem z czystym sumieniem możemy go odsprzedać. Dużym atutem jest regulowany podnóżek, dołączona folia przeciwdeszczowa i moskitiera, a także uchwyt na napój dla malucha oraz mamy. Często w zestawie gratis dostajemy także torbę.

Gdzie kupić lekki wózek spacerowy do 7 kg?

Dobre lekkie wózki spacerowe do 7 kg znajdziemy w ofercie sklepów dziecięcych, takich specjalizujących się w fotelikach i wózkach właśnie, a także w Internecie. Do producentów należą między innymi Smiki, Joie, Chicco, Caretero, Euro-Cart, Kinderkraft, Hauck, Lionelo i inni.

Najlepszy Lekki wózek spacerowy do 7 kg
Najlepszy Lekki wózek spacerowy do 7 kg

Cena lekkiego wózka spacerowego do 7 kg

Najtańszy lekki wózek spacerowy do 7 kg może kosztować już poniżej 100 zł, jeśli akurat trafimy na promocję. Ceny większości modeli nie przekraczają zwykle 1000 zł, choć najdroższe znajdziemy w ofercie niektórych sklepów za około 3000 zł.

Jak wybrać najlepszy wózek spacerowy do 25 kg?

Lekki wózek spacerowy do 7 kg – opinie

Jaka lekka spacerówka Was skusiła podczas zakupów? Co skłoniło Was do takiego wyboru i co najbardziej cenicie w środku transportu swojego dziecka? Czekamy na Wasze opinie o lekkich wózkach spacerowych do 7 kg.

Lekki wózek spacerowy do 7 kg / Ranking najlepszych

W naszym rankingu najlepszych lekkich wózków spacerowych do 7 kg znajdziecie modele, którym zaufało wielu rodziców – zwrotne, wygodne, bezpieczne, a przy tym niedrogie.

3.
BabeBoss Uczio Gold 3w1 zielony
Lekki wózek spacerowy do 7 kg Babeboss
4.
KinderKraft Prime 2020 3w1 czarny
Lekki wózek spacerowy do 7 kg KinderKraft
5.
Kinderkraft Everyday 2W1 Bird
Lekki wózek spacerowy do 7 kg KinderKraft
6.
Momi ESTELLE zielono-złoty
Lekki wózek spacerowy do 7 kg Momi
7.
Cybex Balios S 3w1 Deep Black
Lekki wózek spacerowy do 7 kg Cybex
8.
Chicco Multiway EVO FIRE
Lekki wózek spacerowy do 7 kg Chicco

Dodaj opinie na forum